Energia pre stromčekLorem ipsum dolor sit amet 16. 1. 2020 13:17

Je už samozrejmosťou, že na vianočnom stromčeku svietia sviečky. Ako sa však dá vyrobiť energia na rozsvietenie žiaroviek si vyskúšali deti z Materskej školy na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi.

Počas vianočných trhov usilovne bicyklovali na detskom bicykli umiestnenom v železnom stojane, ktorý vyrobili ochotní rodičia. S radosťou a hrdo volali : „už svieti!“  pri každom rozsvietení malých žiaroviek. Tých menších museli občas rodičia na bicykli pridržať, väčším deťom však „jazda vo vzduchu“ nerobila žiadny problém. Postupne, po jednom si vyskúšali ako sa dá vyrobiť elektrická energia vlastnou pohybovou aktivitou a taktiež akou silou a ako dlho treba šľapať do pedálov, aby žiarovky svietili bez prerušenia.      

Aktivitu naplánovali a za pomoci rodičov a rodinných príslušníkov zrealizovali zamestnanci materskej školy v rámci programovacieho obdobia medzinárodného programu Zelená škola zameraného na energie. V programe je materská škola zapojená už od roku 2009, je držiteľom štyroch medzinárodných certifikátov. Zamestnanci realizujú s deťmi množstvo zaujímavých aktivít, v ktorých si rozvíjajú tvorivé a kritické myslenie, zlepšujú medziľudské vzťahy, rozvíjajú poznanie v oblasti problematiky životného prostredia a zároveň menia svoje konanie.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri