Dúbrava oslávila 15. výročieLorem ipsum dolor sit amet 11. 6. 2019 10:55

Pri jej zrode stála  Emília Pekárová, dnes Vaňová a dnes už nebohý pán  Bohumil Vaňo a vzácnymi radami prispela pani učiteľka Kebisová. Ich túžbou bolo rozdávať radosť, úsmev a mladosť.

V 2004 roku, rovnako ako pred šesťdesiatimipiatimi rokmi, to bola opäť pani Emília Vaňová, Kamil Petráš – harmonikár a nebohý pán  Bohumil Vaňo, ktorí stáli pri obnovení činnosti speváckeho súboru R.U.M. K pôvodným členom pribudli z radov členov Denného centra Necpaly noví nadšenci ľudového spevu. Skupina nesie nový názov Dúbrava podľa kopca nad Necpalmi, ktorý je tu od nepamäti a ktorý akoby strážil svojich necpaľanov.

Dnes je to už 15 rokov, čo znovu začali svojím spevom rozdávať ľuďom radosť.  Bez vystúpenia členov speváckej skupiny Dúbrava sa nezaobíde žiadne stretnutie DC Necpaly, ale ani akcie, ktoré pripravuje naše kultúrne stredisko, či regionálne kultúrne centrum.

Z celého srdca vám želám, aby ste ešte dlhé roky v zdraví svojím  spevom a vystúpeniami obohacovali mozaiku nášho života a odkrývali krásu ľudovej hudby, aby sa z nej mohli tešiť aj generácie, ktoré prídu .
Želám vám veľa spokojných poslucháčov a divákov a radosti zo spevu.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri