Družstvo z Ul. A. H. Gavloviča víťazom Futbalového turnaja mládežeLorem ipsum dolor sit amet 30. 8. 2013 08:16

Na asfaltovom sídliskovom ihrisku na Ul. Š. Králika, vyzdobenom symbolmi mesta Prievidza, olympijskou vlajkou i prezentáciou činnosti olympionikov z okresu Prievidza, bolo štvrtok 29. augusta t.r. rušno od rána. Stretli sa tam mladí ľudia, priaznivci futbalu, aby si zmerali sily dve uličné družstvá spolu s družstvom mladých hokejistov a zároveň súťažili o pekné ceny.

Z dôvodu neúčasti jedného z prihlásených družstiev sa napokon hrali za príjemného počasia a diváckej kulisy 3 futbalové zápasy. Počas nich videli početní diváci z radov rodičov i menších detí nielen korektné a zanietené výkony, ale dvakrát aj žltú kartu (Kollár, Kališ) z rúk rozhodcu Oblastného futbalového zväzu z Prievidze Petra Kollára. O slávnostný výkop sa postaral olympionik – futbalista Miloš Krško, účastník letnej olympiády v Sydney 2000.

Hralo sa systémom  dvakrát 15 minút s týmito výsledkami :

Ul. Š. Králika – Ul. A. H. Gavloviča   0:4 (Kočka, Kollár 3)
Ul. A. H.Gavloviča – MŠHK mládež Prievidza 4:3 (Kočka, Kollár 2,Šlahor, resp. Jaško, Danko 2)
Ul. Š. Králika – MŠHK mládež Prievidza 1:2 (Kališ, resp. Danko, Revesz)    

Zápas sledovali aj zástupcovia organizátorov –   poslanci Výboru volebného obvodu II. – Píly Helena Dadíková ( moderátorka turnaja), Roman Hlaváč a Petra Kobetičová. Olympijský klub zastupoval na turnaji podpredseda a sekretár  Peter Tichý a organizáciu turnaja mal pod palcom Jozef Dadík, člen klubu  a člen Komisie športu pri MsZ v Prievidzi. Medzi divákmi bol aj náčelník Mestskej polície v Prievidzi Ľubomír Pomajbo.
Na záver turnaja predseda Komisie športu pri MsZ v Prievidzi Branislav Bucák spolu s R. Hlaváčom a P. Kobetičovou odovzdávali účastníkom ocenenia. Za prvé miesto si medaily, pohár i loptu pre víťaza odnieslo družstvo z Ul. A. H. Gavloviča v zložení Jaroslav Kollár, Ján Kočka, Erik Zámocký, Miroslav Šmahor, Jaromír Ťažiar, Filip Paukeje, Danisa Patúcová a Andrea Hlinková. Pohár za druhé miesto spolu s futbalovou loptou dostali mladí hokejisti z Mestského športového hokejového klubu mládež Prievidza Filip Revész, Tomáš Lespúch, Július Danko, Emil Chudý, Martin Lukáči, Branislav Hubač a Andreas Jaško. Pomyslená bronzová – tretia priečka patrí družstvu z Ul. Š. Králika, ktoré tvorili hráči Gabriel Lüttmerding, Vladimír Kaplán, Tomáš Kališ, Dušan Matiaško, Ivan Murgač, Peter Špaldoň a Kristián Horváth.
Napokon organizátori ocenili vecnými cenami a diplomom aj troch najlepších aktérov turnaja. Bol medzi nimi brankár Kristián Horváth (Ul.Š. Králika), za najlepšieho hráča bol vyhlásený Július Danko (MŠHK mládež Prievidza ) a  najlepšieho strelca Jaroslav Kollár (Ul. A. H. Gavloviča).
Prítomní poslanci Výboru volebného obvodu II. – sídliska Píly, zástupcovia Olympijského klubu Prievidza i predseda Komisie športu pri MsZ v Prievidzi, ktorá podujatie finančne podporila, spoločne skonštatovali, že turnaj splnil svoj cieľ. Na ihrisku sa vystriedalo celkom 22 mladých talentov, prejavili zdravú súťaživosť a malí i starší diváci vytvorili príjemnú kulisu turnaju. Prostredníctvom turnaja si účastníci pripomenuli historické udalosti spred 69. rokov a pripojili sa tak k mestským oslavám, ktoré boli v predvečer štátneho sviatku na Námestí slobody.
S pozdravom „Športu zdar a futbalu zvlášť“ sa účastníci rozlúčili s tým, že v roku 2014, v roku 70. výročia SNP, sa opäť stretnú na sídliskovom turnaji mládeže.      

-dad-             


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri