Druhý ročník HornonitRUN opäť v septembri30. 5. 2016 09:34

V nedeľu 18.9.2016 sa v Prievidzi uskutoční 2. ročník behu z Prievidze do Bojníc HornonitRUN. Ide o bežecké podujatie pre širokú verejnosť, ktoré sa hneď v prvom ročníku stretlo s veľkým ohlasom. Organizátori by radi nadviazali na úspešný prvý ročník a pre účastníkov pripravili aj niekoľko noviniek.

Viac prezrádza Magdaléna Dorčáková, riaditeľka pretekov: "Radi by sme do behu vo väčšej miere zapojili deti a školopovinnú mládež, preto sme okrem behu na 5km a 10km pripravili aj niekoľko detských kategórií, v ktorých si môžu zasúťažiť aj deti v predškolskom veku. Zároveň sme umožnili aj deťom mladším ako 15 rokov zúčastniť sa behu na 5km a osobám mladším ako 18 rokov zasa behu na 10km. Inšpiráciou bol pre nás malý, iba 10 ročný Dominik, ktorý v minulom roku bez prípravy (a vo výbornom čase) odbehol spolu s mamou 5km trať. Pevne verím, že prilákame do Prievidze a Bojníc aktívnych rodičov s deťmi zo širokého okolia. Okrem behu si môžu naplánovať napríklad aj návštevu ZOO, ktorá bude v tento deň pre všetkých účastníkov úplne zdarma."

V minulom roku sa behu zúčastnilo celkom 125 pretekárov nielen z Prievidze a Bojníc, ale napr. aj z Bratislavy, Nitry, Komárna, Banskej Bystrice či Žiliny. Najmladší pretekár mal necelých 15 rokov, najstarší obdivuhodných 80! "Verím, že opäť privítame na štarte mužov aj ženy, profesionálov aj amatérov, mladých juniorov aj ostrieľaných veteránov a spoločne si užijeme deň plný športu a zábavy," dodáva Dorčáková.

Záujemcovia sa môžu registrovať na preteky od 1.6.2016. Všetky dôležité informácie sú dostupné na oficiálnej stránke podujatia www.hornonitrun.sk.

Kontakt: Hornonitriansky beh, občianske združenie, 0908794698, info@hornonitrun.sk.

Foto: Vanda Mesiariková


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri