Drobné zmeny v programe platenia na Ul. A. Hlinku5. 12. 2017 14:32

Znečisťovanie okolia bločkami o zaplatení pri parkovacom automate na Ulici A. Hlinku je koniec. Správca parkoviska zmenil softwarové nastavenie.

Parkovisko na Ul. A. Hlinku, ktoré je v správe spoločnosti Technické služby mesta Prievidza prešlo v týchto dňoch drobnou úpravou, ktorej cieľom je eliminovať každodenné znečisťovanie okolia automatickou pokladňou.
V pôvodnom nastavení parkovací okamžite zákazníkovi tlačil doklad o zaplatení. Množstvo lístkov končilo v drvivej väčšine na zemi, a tým znečisťoval okolie a priestor parkoviska.


Z uvedených dôvodov správca parkoviska realizoval softwarovú úpravu pokladne, ktorá najskôr ponúkne zákazníkovi, či si želá vytlačiť samotný doklad o zaplatení parkovania. V prípade, že si zákazník neželá vytlačiť doklad, požiadavka bude do 10 sekúnd automaticky zamietnutá a platbu môže realizovať ďalší zákazník. 


„Po zavedení spomínaných úprav do praxe sa problém s povaľujúcimi lístkami vyriešil a v súčasnosti neevidujeme takmer žiadne lístky na zemi. Okrem estetického, sú prínosom aj nižšie prevádzkové náklady v podobe nižšej spotreby papiera potrebného na tlač dokladov,“ opísal Roman Bartoš z technických služieb.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri