Dôchodcom a invalidom prispieva mesto na obedLorem ipsum dolor sit amet 14. 8. 2013 10:08

Prievidžania, ktorí sú poberateľmi starobného dôchodku alebo majú nepriaznivý zdravotný stav a sú poberatelia invalidného dôchodku so znížením pracovného potenciálu na 70 %, môžu požiadať o finančný príspevok na čiastočnú kompenzáciu ceny obeda.

Príspevkové stravovanie v meste je zabezpečené v školských jedálňach pri základných školách (okrem prázdnin), v Zariadení pre seniorov na Ul. J. Okáľa alebo u zmluvného dodávateľa Reštaurácie Turbína, ktorá sídli na Severnej ulici č. 9 (bývalý areál družstva na Dlhej ulici). Tam je  cena stravného lístka spolu s dovozom obeda   v sume 3,20 €/obed.
Príspevok na stravovanie sa odvíja od výšky poberaného dôchodku žiadateľa a od príjmu fyzických osôb, ktoré sa s ním posudzujú. Mesto prispieva 1,16 €/obed  do 1,3 násobku životného minima (257,51 € - jednotlivec a manželská dvojica 437,16 €) a 0,83 €/obed pri príjme do 1,5 násobku životného minima (297,13 € - jednotlivec a manželská dvojica 504,42 €).
Okrem finančného príspevku na stravovanie môžu obyvatelia Prievidze využiť aj služby opatrovateľskej starostlivosti a sociálneho taxíka. V prípade záujmu o získanie príspevku alebo iné služby, je potrebné, aby obyvatelia vyplnili tlačivo, ktoré môžu získať na internetovej stránke mesta alebo na sociálnom oddelení MsÚ, ktoré sídli v budove Priemstavu na 5. poschodí.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri