Detský cyklokros 20175. 5. 2017 13:52

Dňa 7.4.2017 odštartovala škola s energiou – ZŠ Ulica energetikov už v poradí 6.ročník DETSKÉHO CYKLOKROSU.

Chlapci a dievčatá vo veku od 6 do 15 rokov si mohli vyskúšať adrenalín skutočného preteku,  ako profesionálni cyklisti. Náročnú, dynamickú trať v krásnom prostredí parku za našou školou nám na špičkovej úrovni vystavali členovia športového klubu 3ATLETIK  pod vedením pána Vladimíra Barcíka.


V piatich kategóriách cyklo jednotlivcov a kategóriíikolobežky sa na štart postavilo spolu 96 pretekárov. Žiakov nielen našej školy ale i okolia. Podporiť a ukázať krásu tohoto športu nám prišli pretekári z organizovaných klubov, ktorí sa mu venujú už profesionálne a podobných okruhov absolvujú počas roka desiatky a desiatky.


V špeciálnej kategórii Family sa ukázal čistý duch športu a spolupráce v rámci dvojíc, ktoré súťažili spoločne, teda dôležitý bol výsledný čas oboch pretekárov. Tu si zlato systémom štart – cieľ odniesla dvojica žiak Jakub Barcík a pani riaditeľka školy s energiou Mgr. Ivana Škrteľová.


Do preteku sa zapojili učitelia, rodičia, tréneri a žiaci. Krásny, aj keď trošku upršaný deň sme venovali športu a o to nám všetkým išlo. Ukázať a priblížiť mládeži a deťom, že aj takto sa dá tráviť voľný čas.  Šport spája ľudí s dobrým naladením a chuťou pracovať a byť aktívny, pomôcť a podporiť dobrú vec. Ďakujeme všetkým našim priaznivcom, krásnej športovej rodine za dlhoročnú podporu : INTERSPORT  Prievidza, BIKE PEAK, s.r.o Oslany,  Komisii športu, mládeže a voľnočasových aktivít mesta Prievidza, ktorá podporuje nielen nás, ale aj športový klub 3ATLETIK.


Víťazi jednotlivých kategórií si odniesli poháre, medaily ale i plagáty a suveníry, ktorými nás podporila DETSKÁ TOUR PETRA SAGANA.
Z detského cyklokrosu neodišiel nikto naprázdno, každý účastník dostal občerstvenie, pitný režim a drobný darček. Na záver nechýbala tombola plná krásnych cien pre všetkých cyklistov.
Gratulujeme všetkým účastníkom a tešíme sa o rok !


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri