Deti vyzdobili vianočné stromčekyLorem ipsum dolor sit amet 4. 12. 2019 09:16

Začiatok decembra už tradične patrí prípravám na vianočné sviatky, ktorých symbolom je vianočný stromček. V Prievidzi ich máme viacero a s ich výzdobou pomáhali žiaci základných škôl a deti z Harmónie.

Vianoce v meste otvorí Mikuláš spolu s anjelmi a čertmi už tento štvrtok, 5. decembra, preto prípravy na ne vrcholia. Začiatkom týždňa vyzdobili deti zo základných škôl vianočné stromčeky, ktoré sú rozmiestnené na Námestí slobody.

Do príprav sa zapojili aj deti z neziskovej organizácie Harmónia, ktorá ľuďom v núdzi slúži ako dočasné útočisko na preklenutie vážnych životných situácií. Deti realizovali výrobu výzdob v spolupráci so ZUŠ Ľ. Stančeka a klienti Harmónie vyzdobili stromčeky v okolí Betlehema pred Piaristickým kostolom. Aj týmito aktivitami sa napĺňa Komunitný plán sociálnych služieb, ktorého hlavným cieľom je vytvorenie a udržanie efektívne fungujúcej siete služieb v sociálnej oblasti a rovnako aj nadväzujúcich služieb.

Každý vyzdobený stromček je jedinečný a predstaviteľov samosprávy teší, že aj takýmto spôsobom môžu deti a mládež skrášľovať svoje okolie: „Mám radosť, že vianočnú atmosféru v meste umocňuje aj komunitná spolupráca. Zdobenie vianočných stromčekov deťmi sa stalo v Prievidzi už tradíciou, z ktorej sa tešia všetci obyvatelia,“ ocenila aktivity detí primátorka mesta Katarína Macháčková.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri