Deň otvorených kláštorov aj v Prievidzi22. 6. 2015 13:37

Rehoľa piaristov pozýva na Deň otvorených kláštorov. Kolégium v Prievidzi sprístupní hosťom v sobotu 27. júna 2015 dopoludnia.

Kto sú, ako žijú a čo vlastne robia? Chodia rehoľné sestričky na dovolenky, môžu mať mejkap, zájdu občas ku kaderníkovi? Môžu hrať mnísi futbal, alebo pijú pivo? Je v kláštoroch televízor alebo internet? Musia chodiť všetci stále v habitoch či závojoch?

Dozvedieť sa odpovede na tieto otázky, ako aj možnosť pozrieť si historické priestory kláštorov a stráviť deň plný programu a zaujímavostí nielen pre deti môže každý, kto príde  v sobotu, 27. júna na Deň otvorených kláštorov, ktorý pripravujú rehoľníci a rehoľníčky na celom Slovensku. V Prievidzi sa do podujatia zapája rehoľa piaristov, ktorá sprístupní svoj kláštor.

Rehoľa piaristov na Slovensku privíta návštevníkov vo svojom prievidzskom kolégiu od 9.00 do 12.00. Program spočíva v predstavení hudobnej skupiny, prehliadke kostola, krypty, zvonice a školy. Pre návštevníkov budú pripravené aj občerstvenie a propagačné materiály.

Organizátormi podujatia sú Konferencia vyšších predstavených ženských reholí a Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVPŽR a KVRP). Tento deň bude najväčším podujatím, ktoré organizujú rehoľníci na Slovensku pre širokú verejnosť v rámci Roka zasväteného života, ktorý vyhlásil pápež František.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri