Deň mobility v Prievidzi 2018Lorem ipsum dolor sit amet 19. 9. 2018 10:25

Metropola hornej Nitry sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility aj niekoľkými sprievodnými akciami. V štvrtok 20. septembra 2018 bude MHD zadarmo pre cestujúcich, ktorí sa preukážu vlastným vodičským preukazom.

"Počas celého dňa budú môcť ľudia využiť MHD v Prievidzi zdarma. Stačí ak sa preukážu vodičským preukazom, čím deklarujú, že svoje autá nechali doma a uprednostnili verejnú dopravu. A práve to je význam celej tejto akcie,“ opísala dôvody Dňa mobility 2018 primátorka mesta Katarína Macháčková.

Špeciálnu akciu pripravila aj spoločnosť SAD Prievidza a.s., v ktorej autobusoch bude počas tohto dňa robiť revízora obľúbený slovenský herec Lukáš Latinák.

Okrem bezplatnej MHD počas jedného dňa, sa konajú ďalšie podporné akcie, ktorými chce samospráva mesta Prievidza upozorniť na alternatívne možnosti v oblasti dopravy. "Mesto Prievidza celoročne podporuje a propaguje projekt Zelený bicykel, ktorý okrem dotácie z rozpočtu mesta vo výške 7000 EUR, opätovne vyhral aj v participatívnom rozpočte. Snažíme sa ľudí motivovať k využívaniu alternatívnej dopravy a veríme, že k tomu výrazne napomôže aj nová cyklotrasa, ktorá bude v Prievidzi vybudovaná z eurofondov" dodáva Macháčková.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri