Deň mobility v Prievidzi 2016 - v MHD sa opäť neplatí19. 9. 2016 09:14

Mesto Prievidza sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility aj niekoľkými sprievodnými akciami. Vo stredu 21. septembra 2016 bude MHD zadarmo pre cestujúcich, ktorí sa preukážu vlastným vodičským preukazom.

Aj v tomto roku chceme bezplatnou MHD poukázať dôležitosť verejnej dopravy. Ľudia vo väčších mestách do budúcna musia v cestovaní uprednostniť verejnú dopravu pred individuálnou,“ vysvetlila zámer mesta primátorka mesta Katarína Macháčková. Ako ďalej povedala „počas celého dňa budú môcť ľudia využiť MHD v Prievidzi zdarma. Stačí ak sa preukážu vodičským preukazom, čím deklarujú, že svoje autá nechali doma a uprednostnili verejnú dopravu.

Podujatia v meste pri príležitosti Európskeho týždňa mobility
Deň mobility v Prievidzi je súčasťou Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná každoročne v závere septembra už tradične po celej Európe. Ide teda o celoeurópsku iniciatívu.
Okrem bezplatnej MHD počas jedného dňa, sa budú konať počas celého týždňa aj ďalšie podporné akcie, ktorými chce prevádzkovateľ verejnej dopravy v Prievidzi upozorniť na potrebu ekologickej a hromadnej dopravy v mestách.

Prevádzkovateľ mestskej hromadnej dopravy v Prievidzi spol. SAD Prievidza pozýva širokú verejnosť na prezentačnú akciu autobusov verejnej dopravy. Súčasťou osvetovej akcie bude aj autobus veterán. Podujatie sa uskutoční v stredu v čase od 10.00 h do 16.00 h na Námestí slobody.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri