Deň darovania v PrievidziLorem ipsum dolor sit amet 3. 12. 2019 12:18

Mesiac december je charakteristický očakávaním Vianoc, ktoré patria k najkrajším sviatkom roka. Práve v tomto období silnie v celej spoločnosti okrem príprav na ne aj pocit solidarity s ľuďmi v núdzi.

Od roku 2012 je prvý utorok v decembri Dňom darovania, kedy môžeme urobiť radosť druhým. Po celom Slovensku sú organizované rôzne charitatívne aktivity. Zamestnanci prievidzského mestského úradu sa rozhodli zapojiť do tejto šľachetnej akcie, a tak aj vďaka nim aspoň v pár rodinách, ktoré sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii, budú tohtoročné Vianoce o čosi krajšie.

Viceprimátor Ing. Ľuboš Jelačič spolu s kolegyňami z oddelenia starostlivosti o obyvateľa privítal v utorok obdarovaných v priestoroch mestského domu, kde im odovzdali balíčky s trvanlivými potravinami. „Vianoce sú v našich kresťanských tradíciách spojené i s obdarovaním svojich najbližších – hoc maličkosťou, ale z úprimného srdca, “ prihovoril sa hosťom viceprimátor Jelačič. Celkovo bolo obdarovaných 9 rodín.

„Po dňoch nakupovania by mal prísť aj deň, kedy sa bude šíriť dobro, spolupatričnosť, starostlivosť – toto samaritánstvo by malo byť súčasťou každého z nás,“ uzatvoril viceprimátor a s prianím šťastných a pokojných Vianoc sa rozlúčil s pozvanými.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri