Darujte krv na mestskom úrade. Už tento štvrtok17. 9. 2012 08:54

Viacerí Prievidžania si už zvykli na možnosť darovania krvi v priestoroch mestského úradu. Táto príležitosť tu bude opäť vo štvrtok 20. septembra ako sprievodné podujatie Dní dobrovoľníctva.

Slovenský červený kríž, územný spolok Prievidza v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR Martin a mestom Prievidza opäť verejnosti umožnia darovať krv na mestskom úrade v Prievidzi.

Výjazdový odber dobrovoľných darcov krvi sa uskutoční v zasadačke mestského úradu na Námestí slobody v Prievidzi vo štvrtok 20. septembra 2012, v čase od 08:00 do 12:00 hod. ako sprievodné podujatie Dní dobrovoľníctva v Prievidzi (21. - 22. september 2012).

Darcom krvi môže byť každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov (pri opakovanom darovaní do 65 rokov), ktorý má viac ako 50 kg. Na odber krvi si nezabudnite doniesť občiansky preukaz, kartu poistenca a ak máte aj preukaz darcu krvi.

Viac informácii o spôsobe a pravidlách darovania krvi nájdete na stránke Slovenského červeného kríža. Nezabudnite, vaše rozhodnutie darovať krv môže rozhodnúť aj o osude iného človeka a zachrániť mu život.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri