Daruj knihu!21. 10. 2013 08:27

Theodor Gottlieb von Hippe raz povedal: „Som za požičiavanie kníh. Keď človek knihu vlastní, povie si: Prečítaš si to inokedy.“ Aj z tohto dôvodu sa Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi obracia na občanov s prosbou o darovanie kníh pre potreby knižnice.

Mestská knižnica nemôže nakupovať knihy od súkromných osôb, môže ich prijať iba ako dar. Darované knihy pretriedi, poškodené knihy v knižnom fonde vymení alebo ich zaeviduje, lebo chýbajú. Uprednostňuje najmä knihy vydané po roku 2000, klasické diela slovenských, českých a svetových autorov.

Zvyšné knihy ponúkne na predaj v rámci Veľkého výpredaja kníh alebo Blších trhov, ktoré sa konajú niekoľkokrát do roka. Knihy sa dostanú do dobrých rúk, ľuďom, ktorí ich chcú čítať a vlastniť, a utŕžené peniaze z predaja sa použijú na nákup nových kníh a obnovu knižného fondu Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka v Prievidzi.

V prípade, ak majú obyvatelia záujem darovať knihy Mestskej knižnici, môžu sa obrátiť na ktorúkoľvek z  troch mestských pobočiek:
-    budova ZŠ na Ul. Dobšinského (Zapotôčky), 0904 752 760, kniznica@prievidza.sk,
-    budova CVČ Spektrum na Ul. Novackého (Kopanice), 0904 752 759, kniznicase@prievidza.sk,
-    Dom kultúry - F. Madvu 11, 0911 037 062, kniznicako@prievidza.sk,
kde po predchádzajúcej konzultácii možno odovzdať – darovať akékoľvek knihy.

Doprajme potešenie z kníh všetkým čitateľom! 


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri