Ďalšie štyri priechody pre chodcov sú osvetlenéLorem ipsum dolor sit amet 17. 8. 2012 12:59

V Prievidzi sú osvetlené ďalšie štyri priechody pre chodcov. Mestská spoločnosť Unipa ich vybudovala vďaka úspešnému projektu, na ktorý získala dotáciu z ministerstva vnútra.

Pohyb chodcov v blízkosti jedného z najvyťaženejších dopravných uzlov v meste Prievidza – kruhovom križovaní Bojnickej cesty, Nábrežnej ulice a Ulice B. Björnsona – bude bezpečnejší. Štyri priechody pre chodcov v tejto lokalite sú osvetlené.

Prostredníctvom úspešného projektu mestskej spoločnosti Unipa sa na tento účel podarilo získať dotáciu vo výške 11 255 eur z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Mesto sa podieľalo na projekte spolufinancovaním vo výške 595 eur.

Osvetlenie štyroch  priechodov pre chodcov stálo spolu 11 850 eur. „Táto cena je mimoriadne priaznivá najmä vďaka tomu, že všetky montážne a elektromontážne práce vykonala mestská spoločnosť Unipa vo vlastnej réžii,“ uviedol konateľ spoločnosti Miroslav Procháska.

Po vybudovaní obchodných domov na Nábrežnej ulici sa v tejto lokalite v posledných rokoch výrazne zhustila premávka a počet chodcov. Tí sú ohrození obzvlášť pri zníženej viditeľnosti. Budovaním priameho osvetlenia priechodov pre chodcov sa mesto Prievidza snaží zvyšovať ich bezpečnosť. Celkovo je v tejto lokalite osvetlených už šesť priechodov pre chodcov. Dva z nich boli osvetlené už v minulom roku.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri