Crème de la Crème – pestrá kolekcia súčasných francúzskych filmov prichádza aj do PrievidzeLorem ipsum dolor sit amet 9. 4. 2018 09:02

Mesto Prievidza sa po prvýkrát stáva súčasťou tejto prehliadky a prináša či už milovníkom filmu, francúzštiny alebo len filmovým nadšencom, ktorý zo zvedavosti objavujú slobodnú a náročnú kinematografiu, 12 filmov v termíne 16. – 25. apríla 2018.

Prehliadka Crème de la Crème v Prievidzi bude naozaj bohatá a ponúkne filmy zo 4 sekcií :

Crème Premiéry
V sekcii Crème Premiéry nájde návštevník prehliadky film, ktorý otváral minuloročný festival v Cannes Ismaelove prízraky  (Les fantômes d´Ismaël, r. Arnaud Desplechin, 2017) – nepredvídateľný príbeh ľúbostného trojuholníka s Mathieu Amalricom, Marion Cotillard a Charlotte Gainsbourg v hlavných úlohách.
Film oscarového režiséra Michela Hazanaviciusa Obávaný (Le redoutable, 2017) rozpráva príbeh slávneho režiséra Jeana - Luca Godarda (Louis Garrel) a lásky jeho života  - 17-ročnej herečky Anny Wiazemskej (Stacey Martin). 
Milovníci love story určite privítajú film Darebák a pretekárka (Le Fidèle, r. Michael Roskam, 2017) o Ginovi (Matthias Schonaerst) a Bénedicte (Adèle Exarchopoulos) a ich vášnivej a osudovej láske.

Žáner „thriller“ zastupuje film režiséra Christiana Cariona Môj syn (Mon garçon, 2017) o zúfalom otcovi (Guillaume Canet), ktorý na vlastnú päsť hľadá svojho strateného syna.
Dráma Ohrozené druhy (Espèces menacées, r. Gilles Bourdos, 2017) je o Josephine a Tomasovi, ktorí majú krátko po svadbe, ale za zdanlivým šťastím odkryjú Josephinini rodičia temnú realitu.

Iránska režisérka žijúca vo Francúzsku  Sou Abadi nakrútila komédiu Niekto to rád zahalené (Cherchez la femme, 2017) o úskaliach lásky Iránčana Armanda a Arabky Leily, študentov politológie v Paríži.
Naozajstnou lahôdkou pre tých najväčších filmových fajnšmekrov bude určite film Lumière (Lumière! L’aventure commence, 2017) dokumentaristu Thierryho Frémauxa, ktorý vytvoril kolekciu zreštaurovaných filmov bratov Lumièrovcov.

Crème Art
Sekciu Crème Art v Prievidzi reprezentujú 2 snímky o slávnych umelcoch – Gauguin (Gauguin - Voyage de Tahiti, r. Edouard Deluc, 2017) s Vincentom Casselom v hlavnej úlohe a Rodin (r. Jacques Doillon, 2017).

Crème Rodina
V sekcii Crème Rodina sa rodičia a deti môžu tešiť na film, ktorý sa stal vo Francúzsku kinohitom Rodinka Bélier  (La Famille Bélier,  r. Eric Lartigau, 2014).
Best of Crème
Už tradične je súčasťou prehliadky  aj sekcia Best of Crème, do ktorej je zaradený životopisný príbeh slávneho oceánológa Jacquesa Cousteaua Odysea (L’Odyssée, r. Jérôme Salle, 2016).

Vstupné Dom kultúry Prievidza: 4,00 €, 3,00 € členovia Filmového klubu FK´93 Prievidza, 2,00 € ZŤP a seniori, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza.
Vstupné Ster Century Cinemas: 4,00 €, 3,00 € členovia Filmového klubu FK´93 Prievidza, vstupenky na premietania v Ster Century Cinemas zakúpite v predpredaji, online alebo pred začiatkom premietania.
Pred každým premietaním si môžete zakúpiť preukaz Filmového klubu FK´93 Prievidza v hodnote 5,00 €.
Podujatie organizujú Filmový klub FK '93 Prievidza v zriaďovateľskej činnosti Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza, v spolupráci so Ster Century Cinemas Prievidza.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri