Čiernobiely úspech20. 6. 2014 07:23

V rámci programu „Podnikanie v cestovnom  ruchu“ sa 17. júna uskutočnila v Banskej Bystrici celoslovenská súťaž „Môj projekt pre región 2014“.

Súťaž organizovala nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko. Obchodnú akadémiu v Prievidzi  reprezentovali  Marek Chalmovský s projektom „HORNÁ  NITRA  Z  KRESLA  /3D projekcie v cestovnom ruchu/“  a Kristína Ištvániková s projektom   „INFOštvorec   /QR kód v cestovnom ruchu“. Ako skončili? To si prečítajte v tomto QR kóde:

Pre tých, ktorí si správu nedokázali prečítať a rozlúštiť, uvádzame jej prepis:

V súťaži Môj projekt pre región v Banskej Bystrici školu reprezentovali Marek Chalmovský a Kristína Ištvániková. Obaja vynikajúco reprezentovali školu medzi 12 finalistami z celého Slovenska. Ištvániková získala 2. miesto. Blahoželáme. Kristína je naša druháčka a už má z celoslovenských súťaží prvé, tretie miesto (olympiáda v anglickom jazyku) aj druhé miesto (Môj projekt pre región).

QR kod vznikol v roku 1994 v Japonsku a požívať sa začal v automobilovom priemysle. Dnes je súčasťou našho života všade. Samozrejme aj v cestovnom ruchu.

A ako vznikol nápad dať túto informáciu do QR kódu vysvetlil Ivan Kadlečík, zástupca riaditeľa Obchodnej akadémie v Prievidzi: „ Keď som dostal podklady, ktoré som mal uverejniť na našej webovej stránke a zistil som, že témou úspešného Kristíninho projektu je QR kód, napadlo mi zapracovať informáciu do samotného QR kódu.“


Mgr. Stanislav Malega OA Prievidza


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri