Čiernobiely úspech20. 6. 2014 07:23

V rámci programu „Podnikanie v cestovnom  ruchu“ sa 17. júna uskutočnila v Banskej Bystrici celoslovenská súťaž „Môj projekt pre región 2014“.

Súťaž organizovala nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko. Obchodnú akadémiu v Prievidzi  reprezentovali  Marek Chalmovský s projektom „HORNÁ  NITRA  Z  KRESLA  /3D projekcie v cestovnom ruchu/“  a Kristína Ištvániková s projektom   „INFOštvorec   /QR kód v cestovnom ruchu“. Ako skončili? To si prečítajte v tomto QR kóde:

Pre tých, ktorí si správu nedokázali prečítať a rozlúštiť, uvádzame jej prepis:

V súťaži Môj projekt pre región v Banskej Bystrici školu reprezentovali Marek Chalmovský a Kristína Ištvániková. Obaja vynikajúco reprezentovali školu medzi 12 finalistami z celého Slovenska. Ištvániková získala 2. miesto. Blahoželáme. Kristína je naša druháčka a už má z celoslovenských súťaží prvé, tretie miesto (olympiáda v anglickom jazyku) aj druhé miesto (Môj projekt pre región).

QR kod vznikol v roku 1994 v Japonsku a požívať sa začal v automobilovom priemysle. Dnes je súčasťou našho života všade. Samozrejme aj v cestovnom ruchu.

A ako vznikol nápad dať túto informáciu do QR kódu vysvetlil Ivan Kadlečík, zástupca riaditeľa Obchodnej akadémie v Prievidzi: „ Keď som dostal podklady, ktoré som mal uverejniť na našej webovej stránke a zistil som, že témou úspešného Kristíninho projektu je QR kód, napadlo mi zapracovať informáciu do samotného QR kódu.“


Mgr. Stanislav Malega OA Prievidza


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri