Centrum voľného času prichystalo na leto osem turnusov mestských táborov12. 6. 2013 07:49

Blížia sa letné mesiace a mnohí rodičia rozmýšľajú, čo s deťmi, ako využiť ich voľný čas. Mesto v spolupráci s Centrom voľného času Spektrum Prievidza, ako aj s Kultúrnym a spoločenským strediskom Prievidza, pripravili pre deti a mládež viacero podujatí či táborov.

„Na leto sme prichystali osem turnusov mestských táborov s rôznym zameraním. Je o ne veľký záujem, v podstate sú všetky obsadené. Niekoľko voľných miest je ešte v prvom turnuse. Okrem toho niektoré krúžky nášho centra voľného času budú pracovať aj počas leta, napríklad modelári, Detský folklórny súbor Malý Vtáčnik či Mažoretky. Naše deti sa v lete zúčastnia na rôznych festivaloch a súťažiach nielen v rámci Slovenska, ale i v zahraničí,“ prezradila Božena Gatialová, riaditeľka Centra voľného času (CVČ) Spektrum.
 
Otvorená klubovňa
Počas leta bude v jeho priestoroch k dispozícii otvorená klubovňa, v átriu bude opäť bazén. „Klubovňa je pre všetkých, ktorí sa budú doma nudiť. V nej majú k dispozícii deti a mladí ľudia stolný tenis, biliard, počítače, dvd, spoločenské hry. Naše átrium bude naplno využité počas leta predovšetkým účastníkmi táborov, bude tam trampolína, bazén, malé ihrisko pre netradičné športy a samozrejme ohnisko a gril,“ dodala riaditeľka CVČ Spektrum. Pre všetkých záujemcov je počas celých prázdnin k dispozícii telocvičňa, pre deti a mládež bezplatne. Záujem o ňu však treba vopred nahlásiť.
 
Rušno aj na námestí
Rušno bude počas leta aj na námestí Slobody v Prievidzi vďaka Kultúrnemu a spoločenskému stredisku Prievidza, ktoré pripravilo viacero podujatí. Niektoré z nich sú určené predovšetkým pre deti a mládež. „Na Námestí slobody opäť bude v júli a auguste Letná čitáreň. Počas leta sa môžu deti a mládež tešiť na čítanie pod holým nebom, športové aktivity, sedacie vaky a na sprievodné aktivity, ako tvorivé dielne či premietania filmov. Zaujímavým podujatím bude v auguste druhý ročník streetbalového turnaja, ktorý organizujeme na Námestí Slobody v spolupráci s BC Prievidza Mládež,“ prezradila Petra Štefániková, riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.

Branislav Bucák


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri