Bývalý študent ZŠ Mariánska v Prievidzi úspešný na programátorskej súťaži v PrešoveLorem ipsum dolor sit amet 8. 10. 2019 08:11

Mesto Prešov, Prešovský samosprávny kraj a Prešovská univerzita boli počas uplynulého víkendu organizátormi 2. ročníka Šarišského hackathonu. Ide o podujatie pre programátorov, dizajnérov, grafikov, študentov a ďalších, v rámci ktorého sa vytvorí niekoľko tímov, pričom ich úlohou je pracovať na zvolenom zadaní.

Podujatie sa uskutočnilo v dňoch 4.-6.10.2019 v priestoroch Evanjelického kolégia a Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej. Zúčastnilo sa ho 8 tímov programátorov, t. j. 40 účastníkov. Tí s využitím otvorených dát mesta Prešov a PSK pripravovali nové stránky a aplikácie pre obyvateľov a návštevníkov mesta i celého kraja.

Medzi ocenenými bol i Slovak Micro Team. Jeho členmi boli Elizabeth Karpukhina (Gymnázium Malacky), študentka ŠTC Microsoft a traja študenti  MSP Microsoft - Filip Biľ (Gymnázium Konštantínova, Prešov), Andrej Kapusta (BGMH, Sučany) a bývalý študent ZŠ Mariánska v Prievidzi Matej Mazúr (teraz SPŠE Prešov).

Ich aplikácia ponúkla informácie o poslancoch PSK, o tom, ako hlasovali, ale aj interaktívne grafy a mapy. Za aplikáciu získali špeciálnu cenu Prešovskej univerzity a  špeciálnu cenu spoločnosti HERE.

Viac o podujatí je na: https://sarisskyhackathon.sk a tiež na: https://www.spse-po.sk/aktuality/971/timy-spse-uspesne-na-2.-sarisskom-hackathon-e


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri