Bubenícki víťazi z PrievidzeLorem ipsum dolor sit amet 16. 10. 2018 09:16

To, že Slováci vedia robiť veľmi dobré a kvalitné veci európskej kvality, nie je neznámou. Prednedávnom to potvrdil aj bubenícky ansámbel Party Diddles z Prievidze. Táto partia talentovaných hudobníkov sa stala najlepším drumline bubeníckym súborom v celej Európe.

V meste Panevežys v Litve sa počas prvého októbrového víkendu konal tretí ročník súťaže európskych bubeníckych súborov s názvom Drumline Battle Baltic. Pre Party Diddles to nebola prvá účasť na Drumline Battle Baltic. Na súťaži sa predviedli už v roku 2016 a umiestnili sa vtedy na treťom mieste. Tohtoročná účasť im vďaka skvelému výkonu priniesla prvé miesto. Súťaže sa zúčastnili aj súbory z Ukrajiny, Litvy, Lotyšska, Slovenska a iných krajín.

Bubenícke zoskupenie z Prievidze založil a vedie umelec Samuel Kmotorka. S prácou v tomto špecifickom súbore má na slovenské pomery výnimočné skúsenosti. Ako jediný Slovák sa dostal do slávneho amerického stopäťdesiatčlenného orchestra Madison Scouts a počas trojmesačného turné precestoval osemtisíc míľ naprieč Amerikou. Skúsenosti, ktoré počas tohto času nadobudol, sa rozhodol zúročiť doma na Slovensku. Rozhodol sa tak založiť vlastný bubenícky súbor, ktorý momentálne tvoria siedmi členovia, z toho šiesti sú z okresu Prievidza. Súbor sa na bubenícku súťaž v Litve poctivo a dlhodobo pripravoval a podľa výsledku o kvalite projektu a hráčskych schopnostiach jednotlivých členov nemožno pochybovať.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri