Brázdová, Vaňová a Bačíková víťazkami Slovenského poháraLorem ipsum dolor sit amet 28. 11. 2016 07:42

Dňa 20. novembra sa v nitrianskej športovej hale na Klokočine konalo posledné kolo Slovenského pohára kadetov a junior. Súťaž bola nominačná na majstrovstvá Slovenskej republika a zároveň aj na Majstrovstvá Európy kadetova juniorov, ktoré sa uskutočnia začiatkom februára v Sofii (Bulharsko).

Vanda Vaňová s plným bodovým ziskom medzi kadetkami
Veľkú šancu zvíťaziť na MSR a nominovať sa na Európsky šampionát má 15 –ročná Vanda Vaňová. Študentka Obchodnej akadémie v Prievidzi o miestenku bojuje s klubovou kolegyňou Nikolou Jakubechovou a nitrianskou reprezentantkou Ninou Hlavačkovou (Kachi Nitra).

Ema Brázdová potvrdila dominanciu medzi juniorkami
Brázdová svojim súperkám nedala šancu, jasným pomerom vlajok 5:0 zvíťazila vo všetkých kolách súťaže. Rovnako aj vo finále, kde nastúpila proti kadetskej vicemajsterke Európy Jane Vaňušanikovej (ŠŠK Bratislava). Medzi juniorkami pre chorobu neštartovala Nikoleta Merašická.

V U21 najlepšia Ľudmila Bačíková
Zlaté trio doplnila jasnými víťazstvami 5:0 Ľudmila Bačíková, ktorá má rovnako veľkú šancu predstaviť sa na juniorskom šampionáte. Na 1. kole v Sabinove prehrala tesným pomerom 2:3 s Alžbetou Ovečkovou (Hankokai Senica- 5. Miesto ME seniorov 2016).

Kadeti a juniori s bronzovými medailami
V silno obsadenej kategórii mladších kadetov sa presadil Lukáš Samuel Loch, keď v kata o bronz porazil Adama Štelcla (UPJS Košice). V kumite mu finále uniklo len o vlások a nakoniec skončil v hmotnostnej kategórii do 45 kg rovnako bronzový. Na výborné výkony Locha nadviazal Matej Kocian, ktorý skončil v hmotnostnej kategórii do 40 kg rovnako tretí, keď v súboji o bronz porazil Žbodáka (Slovšport Trnava). Dve bronzové medaile si medzi staršími juniormi do 67 kg vybojoval Tomáš Kubala. Medzi juniormi do 76 kg sa o bronz pekným výkonom postaral Adrián Kožuch.

Po Majstrovstvách Slovenska karatistov zo Športovej školy karate Prievidza čaká príprava nielen na Vianoce ale aj na posledný nominačný turnaj v Samobore (Chorvátsko). „Naši pretekári sú veľmi dobre pripravení, mnohokrát je problémom len hlava a o výsledku rozhodujú maličkosti. Na SP sme získali mnoho piatych miest, dúfam, že na MSR budú mať naši nielen psychickú pohodu ale aj športové šťastie. Výborne sa v súťaži predstavili Lichner, Bruňanská, či Árvová, no na medailu nedosiahli.“ uzavrela slovenské poháre trénerka ŠŠK Dušana Čierna.

Výsledky Slovensého pohára
1. miesto Vaňová Vanda        Kata kadetky 14-15 rokov
1. miesto Brázdová Ema        Kata juniorky 16-17 rokov
1. miesto Bačíková Ľudmila        Kata staršie juniorky 18-20 rokov
2. miesto Jakubechová Nikola        Kata kadetky 14-15 rokov
3. miesto Kocian Matej            Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 40kg
3. miesto Loch Lukáš Samuel        Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg
3. miesto Loch Lukáš Samuel        Kata mladší kadeti 12-13 rokov
3. miesto Kožuch Adrián        Kumite juniori 16-17 rokov do 76kg
3. miesto Kubala Tomáš        Kumite starší juniori 18-20 rokov do 67kg
3. miesto Kubala Tomáš        Kata starší juniori 18-20 rokov
5. miesto Lichner Alexander        Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 55kg
5. miesto Árvová Romana        Kumite mladšie kadetky 12-13 rokov nad 50kg
5. miesto Bruňanská Kristína        Kata mladšie kadetky 12-13 rokov
5. miesto Kožuch Adrián        Kata juniori 16-17 rokov

-ŠŠK-


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri