Bosákov deň 2016Lorem ipsum dolor sit amet 11. 4. 2016 08:06

Víťaz z dvadsiatky stredoškolákov v medzinárodnej slovensko-českej súťaži Bosákov deň 2016 navštívi, na pozvanie europoslanca Eduarda Kukana, Europarlament v Bruseli. Obchodnú akadémiu Prievidza reprezentovala Zuzana Hrdá.

Pred 130-timi rokmi Slovák Michal Bosák, rodák z obce Okrúhle a vtedajšej Šarišskej župy vycestoval do zasľúbenej Ameriky s jedným dolárom. Vypracoval sa z neho úspešný bankár a filantrop. Najznámejšie o ňom je, že jeho podpis, ako bankára, je na 5, 10 a 20-dolárovej  americkej bankovke.

Desiatykrát sa v Národnej banke Slovenska uskutočnila súťaž Bosákov deň. Vyhlasovateľom je Spoločnosť Michala Bosáka, ktorá sidli v Prešove a v Prahe. Do súťaže sa zapojili stredoškoláci zo Slovenska a z Česka s ľubovoľným  ekonomickým projektom, podnikateľským plánom,  start-up-om,  ktorý  je možné aplikovať v praxi. 
Vo  finálovom kole sme súťažili dvadsiati. Ja som prezentovala môj projekt  „zaKamencom“. Projekt je o revitalizácii objektov a území v Gepniarovej a Bystričianskej doline za obcou Kamenec pod Vtáčnikom – amfiteáter, papiereň, lyžiarske stredisko, cvičné skaly .
Práce boli rôznorodé. Ako vybudovať krajčírsku dielňu, pripraviť aplikácie pre databázu autoservisov, čo s utečencami a ako riešiť utečeneckú krízu, vybudovanie psieho hotela, vytvorenie vlastnej fashion mark.
Konkurencia silná, podujatie v inštitúcii, do ktorej sa len tak nedostanete, držať v ruke falošnú 500 € bankovku, stretnutie s ľuďmi, ktorých tiež nestretnete každý piatok – europoslanec Eduard Kukan, genrálny guvernér Jozef Makúch, Rudolf Bosák, prezident Spoločnosti Michala Bosáka, či Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR ...
A bonus? Byť prítomná pri prezentácii, a to v bielych rukavičkách(!), originálu desaťdolárovej bankovky podpísanej významným Slovákom Michalom Bosákom.
Víťaz bol len jeden. Cestuje do Bruselu. Škoda, nevyhrala som..Ale bol to krásny deň.
A víťazke blahoželám!

Autor: Zuzana Hrdá, Obchodná akademie Prievidza

Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri