Bezplatné medicínske poradenstvo môže pomôcť hlavne zaneprázdneným Prievidžanom27. 10. 2014 07:35

V meste Prievidza vznikne nová bezplatná medicínska poradňa, ktorej primárnym cieľom je znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Poruchy krvného tlaku a zvýšenej hladiny cholesterolu patria na Slovensku medzi najčastejšie populačné ochorenia, ktoré v mnohých prípadoch vedú k infarktu alebo mozgovej príhode. V rámci prevencie pred vznikom týchto chorôb a ich včasné diagnostikovanie, bude v Prievidzi otvorené nové centrum bezplatnej lekárskej poradne.

Obyvatelia, ktorí majú záujem o preventívne poradenstvo, sa budú môcť telefonicky objednávať u MUDr. Zory Škodovej, ktorá bude poskytovať bezplatné poradenstvo každú párnu stredu po 15:00 vo vlastnej ordinácii v priestoroch UNIKLINIKY na Nábrežnej ulici v Prievidzi. „Počas svoje 27 ročnej lekárskej praxe som sa často stretla s tým, že mnohí pacienti ani nevedia, že trpia poruchami tlaku a vysokou hladinou cholesterolu už dlhú dobu. Aj z tohto dôvodu sa chcem zamerať predovšetkým na ľudí, ktorí ešte nemajú diagnostikované kardiovaskulárne ochorenie. Častokrát ide o pracujúcich a zaneprázdnených ľudí, preto som sa rozhodla poskytovať poradenstvo v poobedňajších hodinách“ uviedla Škodová.

Počas návštevy bude pacientom vykonané klasické interné vyšetrenie, ktorého súčasťou bude zmeranie krvného tlaku a EKG vyšetrenie. V prípade záujmu je možné neskôr pridať zmeranie hladiny tuku a určenie množstva zlého a dobrého cholesterolu v organizme pacienta. „V poslednej dobe sa rozmohla činnosť pofidérnych foriem preventívnej medicíny, častokrát prevádzkovaných na ulici. Ja uprednostňujem profesionálny a osobitný prístup ku každému pacientovi. V našej ambulancii používame to najmodernejšie vybavenie s cieľom poskytnúť tie najkvalitnejšie služby. V našej výbave je nové EKG, tlakový holter na 24h monitorovanie krvného tlaku. Úplnou novinkou v našom vybavení je laser, ktorý sa používa pri liečbe kardiovaskulárnych a iných ochorení.“ zdôraznila Škodová.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri