Bažant Kinematograf 2017Lorem ipsum dolor sit amet 7. 7. 2017 10:11

Pojazdné letné kino Bažant Kinematograf navštívi aj tento rok naše mesto a to v dňoch 6. - 10. júla 2017. Filmové autobusy Bažant Kinematograf  sa vydajú na svoju pätnástu cestu po Slovensku. Počas celého leta budú dva autobusy prechádzať naprieč republikou, pričom navštívia viac ako 30 slovenských miest a divákom opäť privezú kolekciu celovečerných filmov.

Program Bažant Kinematografu aj tento rok prináša príjemnú zmes veselších i vážnych tém a tradične je vystavaný z filmových diel, pod ktoré sa podpísali českí a slovenskí filmoví tvorcovia.

Vo štvrtok sa diváci môžu tešiť na snímku Bohdana Slámu – Baba z ľadu, s vynikajúcou Zuzanou Kronerovou. Film otváral tohtoročný 24. MFFK Febiofest v Bratislave a v apríli získal cenu za najlepší scenár v kategórii zahraničných filmov na MFF Tribeca.
Piatkový večer sa bude niesť v znamení komédie – Teória tigra, ktorá sa vlani stala tretím najnavštevovanejším premiérovým filmom v Českej republike. Vyniká v ňom vynikajúce herecké duo Eliška Balzerová a Jiří Bartoška.
Sobotná rozprávka na motívy Pavla Dobšinského – Sedem zhavranelých bratov - má na konte tri České levy, dve Slnká v sieti a viacero ocenení z medzinárodných festivalov.
Učiteľka, na akú sa nezabúda, v podaní excelentnej Zuzany Mauréry nás čaká v nedeľu. Film Jana Hřebejka získal významné ocenenia aj na medzinárodných filmových festivaloch a s úspechom sa premieta v kinách po celom svete.
V 15. ročníku sa vďaka retrokampani generálneho partnera Zlatý bažant vraciame ku kultovému filmu Obecná škola z roku 1991. Špeciálne miesto v programe patrí českému režisérovi Janovi Svěrákovi.

Premietania začínajú vždy o 21.30 h. Premieta sa iba za priaznivého počasia. K dispozícii je aj občerstvenie. Vstup voľný!


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri