Basktebaloví juniori ukázali svoju bojovnosť v Srbsku7. 4. 2014 07:56

V dňoch 21.-23.03.2014 sa juniori zúčastnili tradičného basketbalového  turnaja v družobnom meste Valjevo (Srbsko).Turnaj bol organizovaný mestom Valjevo a Srbským basketbalovým zväzom.O kvalite tohto medzinárodného turnaja svedčí aj fakt, že naši hráči museli minulý rok presvedčiť usporiadateľov o svojich kvalitách v tzv. predkvalifikácií.

Vzhľadom na to, že sme boli úspešní v niekoľkých hraných zápasoch, boli sme pozvaní priamo do turnaja.
O popularite a dôležitosti zase fakt, že odovzdávania cien sa zúčastnil a ceny odovzdával veľmi populárny a svetovo známy tréner Srbskej národnej basketbalovej reprezentácie Dušan „DUDA“ Ivkovič.
Musím konštatovať, že názvy družstiev vzbudzovali rešpekt.
KK Partizán Belehrad- BK Baník Cigeľ Prievidza: 82:47 (31:12,14:19,21:7,16:9 )
Body za PD : J. Pasovský 12, A. Toráč 9, D. Martinka 0, M. Farkaš 2, D. Harbut 0, Samuel Hupka 10, A. Hrdý 0, P. Sumer 0, F. Halmeš 7, M. Mäsiar 7

Hráči Prievidze v prvom zápase vzdorovali hráčom Partizánu Belehrad tri štvrtiny zápasu. Odmenou za ich bojovnosť bolo vyjadrenie sa srbského trénera v po zápasovej tlačovke, keď na otázku novinárky o pomerne ťažkom víťazstve  odpovedal, že nás podcenili a preto sa ťažko dostávali do zápasu.

BK Baník Cigeľ Prievidza- KK Split : 80: 74 (18:20, 25:21, 11:15, 26:18)
Body za PD : J. Pasovský 9, A. Toráč 2, D. Martinka 0, M. Farkaš 2, D. Harbut 0, Samuel Hupka 12, A. Hrdý 0, P. Sumer 20, F. Halmeš 12, M. Mäsiar 23,

Získané skúsenosti so srbským basketbalom, sme dokázali zužitkovať nasledujúci deň v zápase proti ďalšiemu velikánovi basketbalovej Európy a to Chorvátskemu KK Split. Podarilo sa nám eliminovať útočne naladených súperov. Veľkou bojovnosťou a rýchlim prechodom do útoku sme dokázali kontrolovať zápas do posledných sekúnd a tešili sme sa z víťazstva.

KK Metalac Valjevo- BK Baník Cigeľ Prievidza: 87: 76 ( 17:15, 19:25, 21:19, 30:17 )
Body za PD: J. Pasovský 14, A. Toráč 0, D. Martinka 6, M. Farkaš 2, D. Harbut 0, Samuel Hupka 17, A. Hrdý 0, P. Sumer 14, F. Halmeš 8, M. Mäsiar 15,

V poslednom zápase o konečne umiestnenie (5.-6. miesto) sme sa stretli s domácim družstvom KK Metalac Valjevo. Od začiatku sme síce v zápase viedli, ale súper veľmi rýchlo zistil, kde sú naše slabiny (výška našich hráčov) a využívali  náš podkošový priestor na zakončovanie a doskakovanie. V záverečnej štvrtine sme sa vlastnými chybami (straty lopty v driblingu, prihrávaní) pripravili o víťazstvo.
Konečné 6. miesto v takto náročnom turnaji je úspech. Mňa ako trénera potešila skutočnosť, že som mohol zapojiť do každého zápasu všetkých 10. hráčov. Každý z nich, si na vlastnej koži mohol skúsiť, prečo je srbský a chorvátsky  basketbal najlepší na svete. Vysoká kvalita hráčov  je však podmienená  tvrdým,každodenným tréningom (priemerne päť hodín každý deň + sobota, nedeľa).
Bola to pre nás veľká škola, ktorej by sme sa bez pomoci vedenia mesta Prievidza mohli ťažko zúčastniť (úhrada časti nákladov na dopravu- 700 eur).
Ďakujeme.

Autor: Ing. Ľuboš Jelačič- tréner


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri