Basketbalisti Prievidze zvyšujú za pomoci mesta športovú úroveňLorem ipsum dolor sit amet 2. 4. 2014 07:57

Mesto Prievidza v posledných rokoch zintenzívňuje podporu športu. Mládežníckym basketbalistom stúpla priama finančná podpora za posledné roky na viac ako dvojnásobok.

V dnešnej dobe to nemajú športové kluby ľahké so zháňaním sponzorov, preto sa im mesto Prievidza snaží vychádzať, v čo najväčšej miere, v ústrety. „Čo sa týka športu, našou prioritou je vytváranie vhodných podmienok na šport a podpora športových aktivít najmä u detí a mládeže. Chceme, aby mladí ľudia v Prievidzi mohli plnohodnotne a zmysluplne tráviť voľný čas. Aj preto, napriek nepriaznivej finančnej situácii, každoročne zvyšujeme dotácie na športovú činnosť klubov. Naša podpora športu však nezahŕňa len priame finančné dotácie klubom, ale aj financovanie športovísk,“ uviedla prievidzská primátorka Katarína Macháčková.

Najvyšší počet klubov
Tento rok komisia športu už prerozdelila medzi kluby takmer 90-tisíc eur. „Mesto priamymi finančnými dotáciami na celoročné aktivity podporuje dvanásť športových klubov. Je to najvyšší počet subjektov, aký kedy mesto na celoročnú činnosť podporovalo. Ďalším klubom a subjektom poskytuje komisia športu dotácie na základe ich žiadostí na konkrétne podujatia, respektíve na konkrétny účel,“ priblížil Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.

Dvojnásobný náras
t
To, že podpora športu každoročne stúpa, potvrdzuje aj príklad jedného z najväčších mládežníckych klubov v meste – BC Prievidza mládež. V roku 2011 čerpal od mesta dotáciu vo výške 8 500 eur, o rok neskôr z mestských financií dostal 9 334 eur, vlani už 14 341 eur a pre tento rok je to zatiaľ 17 568 eur. „Nie sú to jediné prostriedky, ktoré idú z mesta na mládežnícky basketbal. Nemalé financie stojí samosprávu aj využívanie športovej haly mladými basketbalistami, ktoré hradí mesto prostredníctvom dotácie prevádzkovateľovi haly – spoločnosti City arena. Tá vyčíslila prenájom haly mládežníckym basketbalistom len za vlaňajšok na 37-tisíc eur,“ dodal Bucák.

Zvyšujú hernú úroveň
Pomoc mesta si cenia aj predstavitelia mládežníckeho basketbalového klubu. „Mesto Prievidza sa nám snaží vychádzať v maximálnej možnej miere v ústrety. Výška podpory má stúpajúci charakter, čo nám umožňuje zvyšovať hernú úroveň našich hráčov a hráčok organizovaním viacerých športových akcií. Tento rok budú finančné prostriedky z mesta použité na náklady spojené s cestovaním na zápasy a turnaje, prenájmom školských telocviční, nákup športového materiálu, organizáciu turnajov a priateľských zápasov, vrátane medzinárodných meraní síl,“ priblížil Ľuboš Jelačič, generálny manažér a tréner BC Prievidza mládež.

Pomoc seniorským športovcom

Vďaka celkovej dotácii mesta City arene, ktorá za rok 2013 predstavovala súhrnne 156-tisíc eur, mohli športovú halu bezodplatne využívať aj extraligoví hráči Basketbalového klubu Prievidza. Náklady na basketbalových seniorov pritom súkromná spoločnosť City arena vyčíslila na približne 40-tisíc eur. „Podobným spôsobom sa snažíme vyjsť v ústrety aj ďalším seniorským klubom, ktoré využívajú športoviská a ich služby na náklady mesta. Pri futbalistoch či hokejistoch sú to sumy vo výške niekoľko desiatok tisíc eur,“ uzavrela primátorka mesta. Pomoc mesta oceňujú aj predstavitelia extraligového BC Prievidza. „Ďakujeme mestu Prievidza za vytváranie materiálno-technických podmienok extraligovému mužstvu basketbalu v sezóne 2013/14,“ uviedol Mohamed Hemza, člen vedenia prievidzského seniorského basketbalového klubu.
(lb)


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri