Basket- Live Camp 201224. 7. 2012 14:33

V dňoch  14. – 20. júla 2012 sa v Prievidzi uskutočnil po mnohých rokoch basketbalový kemp.

Pod hlavičkou BASKET-LIVE CAMP 2012 sa zišlo 47 detí. Z Prievidze a jej okolia sa zúčastnilo 18 detí, 29 detí z iných kútov Slovenska, štyria animátori a traja tréneri.
Tréningy sa konali  v dvoch skupinách. Jednu skupinu tvorili starší hráči a hráčky a  druhú skupinu mladší hráči, ale aj úplní začiatočníci. Program bol nabitý a tréningy prebiehali v dvoch fázach -  doobeda aj poobede. Každé družstvo absolvovalo tréning v hale aj v teréne.

V hale sa tréneri venovali väčšinou herným činnostiam jednotlivca a v  teréne zas rozvoju bežeckej gramotnosti a kondícii.
V priebehu dňa sa realizovali basketbalové súťaže. Pre všetkých hráčov  a hráčky bez rozdielu veku to boli: hra 5 na 5, hra 1 na 1, hra 3 na 3, streľba za tri body (pre mladších hráčov: streľba za dva body) a  streľba trestných hodov.

Vo štvrtok 19. júla sa uskutočnila basketbalová exhibícia spojená s autogramiádou. Hral sa tzv. mix basketbal (dievčatá spolu s chlapcami). Obrovskú radosť spôsobili svojim príchodom medzi deti bývalí aj súčasní extraligoví hráči a hráčky: M. Jašš, M. Biňovský, V. Ridzoň, Ľ. Štorcel, M. Barenyová, M. Kozlík, P. Pipíška  a najväčšia hviezda ženského basketbalu Zuzana Žirková. V priebehu týždňa však prišli trénerom pomôcť a tiež ukázať svoje basketbalové “umenie“ aj R. Vido a G. Szalay. 

Posledný deň sa niesol v očakávaní  slávnostného  ukončenia, na ktorom boli  udelené ceny víťazom v jednotlivých súťažiach. Vďaka sponzorom a ľuďom ochotným pomôcť, mohol byť každý účastník odmenený malou pozornosťou. Všetkým srdečne ďakujeme.

Poďakovanie patrí pani primátorke JUDr. Kataríne Macháčkovej, riaditeľstvu I.ZŠ S. Chalupku, najmä Mgr. J. Pasovskému,  ktorí nám vyšli v ústrety pri všetkých našich požiadavkách.

Šport utužuje telo, povzbudzuje myseľ...Prináša kamarátstva, na ktoré sa nezabúda...A aj opätovné stretnutia. Dovidenia o rok!


Ing. Ľuboš Jelačič, Bc. Ján Beránek  organizátori


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri