Banícky jarmok zaujme nabitým programomLorem ipsum dolor sit amet 18. 8. 2015 19:03

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravili aj tento rok tradičný Banícky jarmok, ktorý sa koná od 18. do 20. septembra 2015. V rámci programu vystúpia okrem tradičných domácich umelcov aj známe kapely ako Hex a Desmod.

Mesiac september patrí každoročne jednému z najväčších podujatí v Prievidzi - Baníckemu jarmoku. Tento rok sa toto návštevnícky obľúbené podujatie koná v termíne 18. do 20. septembra 2015 v priestoroch vynoveného Námestia J. C. Hronského, na Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku. Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom, s rozmanitým sortimentom tovarov, atrakciami a kultúrnym programom. Zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred zimným štadiónom.

V rámci otváracieho ceremoniálu nebude ani tento rok chýbať slávnostný banícky sprievod v piatok popoludní, v ktorom sa predstavia športové, kultúrne a iné kluby a spolky z mesta Prievidza so začiatkom o 16.00 pred Domom kultúry na Ulici F. Madvu. Piatkový kultúrny program zaujme najmä vystúpeniami skupín Hex a Desmod. Sobota sa bude niesť v znamení nielen známych hitov od Elán Tribute Revival, ale zaznejú aj miestne skupiny ako Stay Tuned, Louiziana, SHZ Nany a Colors of Sound. Rovnako je program určený aj pre seniorov, ktorí si v nedeľu môžu prísť vypočuť skladby ich obľúbených skupín známych z televízie – Duo Jamaha, Duo Sonet a Profil.

Okrem celoslovenských umelcov v programe účinkujú aj mnohí interpreti z nášho mesta ako napríklad mažoretky a tanečníci Trend, ktorí predstavia svoj Galaprogram k 30. výročiu založenia spolu s hosťom z Talianska. Vystúpia aj Folklórny súbor Malý Vtáčnik s hosťom,  Symfonický orchester ZUŠ L. Stančeka Prievidza a Školský orchester ZUŠ v Novákoch. Svoj program s baníckou tematikou v nedeľu predstavia aj Banícky spevokol Kahanec a Starohorský banícky spevokol Haliar.

Kliknite pre zväčšenie

Kliknite pre zväčšenie


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri