Banícky jarmok začína, pripravte sa na obmedzenia16. 9. 2015 16:01

Z dôvodu konania Baníckeho jarmoku sa obyvatelia musia pripraviť na viaceré obmedzenia v doprave. Počas konania jarmoku budú úplne uzatvorené niektoré komunikácie. Obmedzenia vzniknú aj v dôsledku prezentácie elektromobilov.

Tak ako každý rok počas Baníckeho jarmoku aj v tomto roku bude úplne uzatvorená miestna komunikácia Ul. M.R. Štefánika od križovatky s Duklianskou ulicou po Ul. S. Chalupku, vrátane Ul. S. Chalupku. Priechod pre chodcov v danej križovatke bude voľný.

Zmena organizácie dopravy bude rovnako aj na Riečnej ulici, ktorá bude v úseku od Úzkej ulice zjednosmernená

Na všetky zmeny v organizácii dopravy bude upozornené dopravným značením a zariadeniami.

Ďalšie obmedzenia na Baníckom jarmoku
V tomto smere upozorňujeme aj na nasledovné obmedzenia:
V rámci programu jarmoku bude krátka prezentácia elektromobilov na hlavnom pódiu počas soboty (cca. 30 min.) Autá vodiči privezú pomalou jazdou v smere od Trhovej ulice, priamo na námestie J.C. Hronského.

Počas sobotného dňa bude program jarmoku obohatený o prezentáciu elektromobilov: Eko paráda - Eko jazda prémiových elektromobilov. Kolóna Eko parády prejde veľmi pomalou a ohľaduplnou jazdou (maximálne 10km/hod.) na trase Bojnice – Prievidza cez Bojnickú cestu po Ulici S. Chalupku, otočí sa na kruhovom objazde pri Okružnej ulici a vráti sa späť po Ulici S. Chalupku na Bojnickú cestu.  Dĺžka trvania tejto akcie je naplánovaná približne  na 15 minút. Je potrebné sa pripripraviť na menšie zdržania v doprave.

Žiadame obyvateľov a návštevníkov o dodržiavanie dopravných obmedzení a ponechanie zábran na svojich miestach, nakoľko sa nám opakovane stáva, že zábrany sú odsunuté mimo svojich stanovíšť.

Program Baníckeho jarmoku
V rámci otváracieho ceremoniálu nebude ani tento rok chýbať slávnostný banícky sprievod v piatok popoludní, v ktorom sa predstavia športové, kultúrne a iné kluby a spolky z mesta Prievidza so začiatkom o 16.00 pred Domom kultúry na Ulici F. Madvu. Piatkový kultúrny program zaujme najmä vystúpeniami skupín Hex a Desmod. Sobota sa bude niesť v znamení nielen známych hitov od Elán Tribute Revival, ale zaznejú aj miestne skupiny ako Stay Tuned, Louiziana, SHZ Nany a Colors of Sound. Rovnako je program určený aj pre seniorov, ktorí si v nedeľu môžu prísť vypočuť skladby ich obľúbených skupín známych z televízie – Duo Jamaha, Duo Sonet a Profil.

Okrem celoslovenských umelcov v programe účinkujú aj mnohí interpreti z nášho mesta ako napríklad mažoretky a tanečníci Trend, ktorí predstavia svoj Galaprogram k 30. výročiu založenia spolu s hosťom z Talianska. Vystúpia aj Folklórny súbor Malý Vtáčnik s hosťom,  Symfonický orchester ZUŠ L. Stančeka Prievidza a Školský orchester ZUŠ v Novákoch. Svoj program s baníckou tematikou v nedeľu predstavia aj Banícky spevokol Kahanec a Starohorský banícky spevokol Haliar.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri