Banícky jarmok oživí aj hospodársky dvor10. 8. 2016 14:28

Banícky jarmok sa uskutoční už o mesiac a to 9. až 11. septembra. Tento ročník bude obohatený o hospodársky dvor plný zvierat.

Hospodársky dvor ako výstavu drobných hospodárskych zvierat organizuje mesto Prievidza v spolupráci so Slovenským zväzom chovateľov – Základnou organizáciou  v Nitrianskom Rudne (ďalej len SZČH) a ZŠ S. Chalupku ako súčasť Baníckeho jarmoku už po druhý raz. Výstava bude situovaná v priestoroch asfaltovej plochy (parkoviska) pred objektom ZŠ Ul. S. Chalupku na samostatnom oddelenom priestranstve a návštevníci si ju môžu prezrieť v piatok 9. septembra a v sobotu 10. septembra 2016 počas trvania jarmoku.
 
Keďže po minuloročnej skúsenosti, keď hospodársky dvor navštívilo počas dvoch dní viac ako 1000 návštevníkov, prevažne rodičov s deťmi, sme sa rozhodli pripraviť túto atrakciu aj v tomto roku a ponúknuť tak verejnosti možnosť oboznámiť sa s prácou drobnochovateľov a ukážkami živých drobných hospodárskych zvierat,  ktoré boli v minulosti súčasťou pravej jarmočnej atmosféry,“  uviedla vedúca referátu obchodu a cestovného ruchu Ivona Vojtášová z MsÚ Prievidza.

Organizátori ponúknu viac ako 100 ks drobných hospodárskych zvierat, z toho cca 50 ks králikov, 30 ks hydiny (sliepky, perličky, kohúty, husi, kačice..) a cca 20 ks holubov. Novinkou pripravovaného ročníka bude i odborné posudzovanie najkrajšieho králika zástupcom SZCH spojené s krátkymi prezentáciami o základoch starostlivosti o zvieratá a ich úžitku. „V hospodárskom dvore radi opäť privítame detských i dospelých návštevníkov,“ uzavrela Vojtášová.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri