Aktuálne informácie: Poveternostné výstrahy10. 2. 2016 09:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Prievidza meteorologické výstrahy pred vetrom a miestami aj snežením.

Aktuálne informácie:

štvrtok 11.2. 8:30 h - Všetky cestné komunikácie sú prejazdné. Dočasné dopravné značenie zakazujúce vzjazd na Nábr.sv. Metoda bolo odstránené.

16.40 h - V Prievidzi nemusel zasadať krízový štáb mesta Prievidza. Len doplníme, že informácie pre obyvateľov v prípade povodní sú dostupné v sekcii civilná ochrana. Informácie SHMÚ o aktuálnej situácii na rieke Handlovka sú dostupné TU.

16.30 h - Hladina rieky Handlovka dosahuje na území mesta Prievidza vo výške 114 cm, čo predstavuje 2. stupeň povodňovej aktivity. Situácia v meste Handlová je o niečo lepšia. V Handlovej platí už len 1. stupeň povodňovej aktivity.

16.25 h -  Zatiaľ nevieme povedať presný čas dokedy bude pre osobnú automobilovú dopravu uzatvorená komunikácia Nábr.sv. Metoda.

16.10 h - Voda sa vyliala iba v lokalite Nábrežia sv. Metoda pod železničným mostom. Na ďalších úsekoch rieky Handlovka je situácia pokojná. Z informácií SHMÚ môžeme povedať, že situácia sa postupne začína zlepšovať. Pre okres Prievidza platí už len výstraha 1.stupňa. Viac TU. V meste však vznikla ojedinelá situácia. Pokiaľ v častiach mesta ako Hradec, Malá a Veľká Lehôtka musia cestári zabezpečovať zimnú údržbu pre sneženie, priamo v meste sa rieka vyliala z koryta.

16.00 h - Doprava najmä v centre mesta je zlá. Na cestách sa tvoria kolóny. Pokiaľ je to možné nech ľudia v Prievidzi autom necestujú autom aspoň do cca 17:00 h. Ďakujeme za pochopenie.

13.00 h - Rieka Handlovka sa vylieva v lokalite na Nábreží sv. Metoda pod železničnými mostami. Z uvedeného dôvodu bude tento úsek uzatvorený pre dopravu ako aj chodcov.  Situáciu v danej lokalite monitorujú hliadky Mestskej polície.

9.30 h - SHMÚ na svojej webovej stránke informuje o týchto meteorologických výstrahách pre okres Prievidza na 9. - 11. februára 2016.

Upozornenie pre obyvateľov. Opis výstrah SHMÚ:

Jav: Vietor
Stupeň: 1. stupeň
Trvanie javu: od 9.2.2016 14:00 do 11.2.2016 00:00
Výstraha:
Na HREBEŇOCH HÔR sa MIESTAMI očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo
(v nárazoch) rýchlosť 90 až 120 km/h.

Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.
Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná,
ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Vietor: 26 - 32 m/s

V okrese Prievidza sa očakáva v polohách nad 900 m miestami aj výskyt sneženia pri ktorom spadne 25 - 50 cm nového snehu.
Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb).
Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Sneh: 25 - 50 cm

Pre okres Prievidza platí  taktiež HYDROLOGICKÁ VÝSTRAHA 2. stupeň


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri