Ako ste budovali priemyselný park? Prišli sa do Prievidze opýtať srbskí hostiaLorem ipsum dolor sit amet 21. 4. 2010 11:29
Delegácia osemnásťtisícového srbského mesta Beočin, ktoré je partnerským mestom Novák, navštívila vedenie mesta Prievidza, aby sa dozvedela, akým spôsobom a čo všetko mesto realizovalo pri výstavbe priemyselnej zóny Prievidza Západ I. Beočin je mestom sídliacim v blízkosti mesta Nový Sad v autonómnej oblasti Vojvodina, kde žije 5 – 10 percent obyvateľov slovenskej národnosti, sotva 15 kilometrov vzdialené od hraníc s Chorvátskou republikou.
Podľa informácií starostu Nikolu Vukšiča, mesto nedisponuje v rámci svojho intravilánu rozľahlými plochami vhodnými na industriálnu výrobu, avšak vzhľadom na pomerne vysokú nezamestnanosť a nízku priemernú mzdu má záujem o vybudovanie priemyselnej zóny, kde by sa vo výrobných závodoch mohla zamestnať časť obyvateľov Beočinu a okolia. „Aj keď nemáme takú plochu ako Prievidza, chceme naplno využiť to, čo sa nám v našich podmienkach núka. V Prievidzi sme objavili kompletne vybudovaný priemyselný park, ktorým sa určite necháme inšpirovať. Zároveň sme prejavili záujem aj o fungovanie podnikateľského inkubátora, ktorý máte v Prievidzi vybudovaný na vysokej úrovni. Zaujímame sa aj o systém vykurovania biopalivami, ktorý sme si pozreli v Handlovej. Návšteva Prievidze a celého regiónu vrátane nášho partnerského mesta Nováky je pre nás veľmi inšpiratívna a radi sa sem aj v budúcnosti vrátime,“ povedal na stretnutí so zástupcom primátora mesta Prievidza Milanom Dérerom starosta srbského mesta Beočin.

Info servis

Občianska anketa

Anketa

Ako by sa mala volať nová fontána na Námestí slobody?

  •  34%
  •  48%
  •  16%
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek

444 účastníkov
Archív ankiet

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri