Ako ste budovali priemyselný park? Prišli sa do Prievidze opýtať srbskí hostiaLorem ipsum dolor sit amet 21. 4. 2010 11:29
Delegácia osemnásťtisícového srbského mesta Beočin, ktoré je partnerským mestom Novák, navštívila vedenie mesta Prievidza, aby sa dozvedela, akým spôsobom a čo všetko mesto realizovalo pri výstavbe priemyselnej zóny Prievidza Západ I. Beočin je mestom sídliacim v blízkosti mesta Nový Sad v autonómnej oblasti Vojvodina, kde žije 5 – 10 percent obyvateľov slovenskej národnosti, sotva 15 kilometrov vzdialené od hraníc s Chorvátskou republikou.
Podľa informácií starostu Nikolu Vukšiča, mesto nedisponuje v rámci svojho intravilánu rozľahlými plochami vhodnými na industriálnu výrobu, avšak vzhľadom na pomerne vysokú nezamestnanosť a nízku priemernú mzdu má záujem o vybudovanie priemyselnej zóny, kde by sa vo výrobných závodoch mohla zamestnať časť obyvateľov Beočinu a okolia. „Aj keď nemáme takú plochu ako Prievidza, chceme naplno využiť to, čo sa nám v našich podmienkach núka. V Prievidzi sme objavili kompletne vybudovaný priemyselný park, ktorým sa určite necháme inšpirovať. Zároveň sme prejavili záujem aj o fungovanie podnikateľského inkubátora, ktorý máte v Prievidzi vybudovaný na vysokej úrovni. Zaujímame sa aj o systém vykurovania biopalivami, ktorý sme si pozreli v Handlovej. Návšteva Prievidze a celého regiónu vrátane nášho partnerského mesta Nováky je pre nás veľmi inšpiratívna a radi sa sem aj v budúcnosti vrátime,“ povedal na stretnutí so zástupcom primátora mesta Prievidza Milanom Dérerom starosta srbského mesta Beočin.

Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri