Ako soľ zvíťazila nad zlatomLorem ipsum dolor sit amet 20. 3. 2017 12:02

Na Sídlisku  Zapotôčky, vďaka dramatickému krúžku pri ZŠ Ul.P.Dobšinského,  ožilo čaro slovenskej  ľudovej rozprávky.  Pod vedením pani učiteľky Zuzany Vreckovej, ktorá je tiež poslankyňou Mestského zastupiteľstva v Prievidzi,  uzrelo svetlo sveta muzikálové divadelné predstavenie na motívy slovenskej ľudovej rozprávky „Soľ nad zlato“.


Deťom, mladým divadelníkom, sa zapáčilo CD s rozprávkami LIDLA a potom už nebolo ďaleko od slov k činom - hovorené slovo spojené so spevom, tancom, obohatené rozprávkovými kostýmami a prekrásnymi kulisami,  vytvorili príjemnú atmosféru deťom MŠ nielen zo sídliska Zapotôčky.

Žiaci tretieho ročníka odohrali viacero predstavení. So svojím predstavením navštívili   škôlkarov v MŠ Mišúta a predškolákov  z MŠ Matušku a MŠ Dobšinského pozvali na predstavenia  priamo do priestorov svojej základnej školy.

Bolo zaujímavé sledovať,  ako deti prežívajú príbeh rozprávkových postáv v podaní svojich o niečo starších kamarátov. V ich očkách bolo vidieť radosť z nového, či očarenie z premeny detí na rozprávkové bytosti. Je isté, že deti spolu prežili radostné chvíle. Presne o tomto divadlo je. O prežití zážitku, vzájomnom spoznávaní a snahe spríjemniť chvíle svojim kamarátom.

„Veď – tam kde niet soli, ani smiechu niet“

Keďže predstavenia mali u detí veľký ohlas, všetci veríme, že ich úspech bude pre mladých divadelníkov inšpirujúci a deti, nielen zo Sídliska Zapotôčky, sa môžu tešiť na ďalšie, rovnako  vydarené divadelné predstavenia. My sa budeme tešiť spolu s nimi a mladým umelcom želáme veľa kreatívnych nápadov a spokojných divákov.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri