Testovanie v Prievidzi: Zoznam odberných miest diagnostiky COVID-194. 3. 2021 10:47

Z dôvodu pokračujúceho malého využívania piatich stálych odberných miest, tzv. MOM, bude mesto Prievidza ďalej znižovať počet dočasných odberných miest na diagnostiku ochorenia COVID-19 aj tento víkend. Otvorených bude už len 8 odberných miest v sobotu 6.3.2021, pričom nebude možné sa dopredu zaregistrovať.

Iba v sobotu do 17:00 a bez rezervácie

Z dôvodu nízkeho využitia piatich stálych odberných miest, tzv. MOM, počas pracovných dní najbližší víkend mesto Prievidza obmedzí počet dočasných odberných miest na diagnostiku infekčného respiračného ochorenia COVID-19.

Dôrazne preto odporúčame všetkým záujemcom o testovanie nespoliehať sa na víkendové testovanie organizované mestom Prievidza a prejsť z testovania každý víkend na absolvovanie testu priebežne počas týždňa, v piatich MOM. Ich zoznam a prevádzkové doby nájdete tu.

Dočasné odberné miesta vytvorené mestom Prievidza v sobotu 6. marca budú v prevádzke od 8:00 do 17:00 s prestávkou 12:00 - 12:45. Posledný ster sa realizuje vždy 20 minút pred prestávkou alebo koncom prevádzky odberného miesta.

Všetkých 8 odberných miest bude v prevádzke bez rezervácie.

Počas víkendu budú na území mesta v prevádzke aj bezplatné mobilné odberné miesta zazmluvnené Ministerstvom zdravotníctva SR, takzvané MOM. Ich zoznam a prevádzkové doby nájdete tu. Na štyroch MOM bude možné sa otestovať aj v nedeľu. Objednávanie na trvalé MOM funguje cez stránku korona.gov.sk.


Nezabudnite si pred príchodom na odberné miesto pripraviť občiansky preukaz a telefónne číslo.


Zoznam odberných miest

OM05 - ZŠ s MŠ, Ul. Dobšinského č. 5 – odberný tím A, telocvičňa

OM06 - ZŠ s MŠ, Ul. Dobšinského č. 5 – odberný tím B, telocvičňa

OM07 - CVČ, Ul. K. Novackého č. 14 – odberný tím A, šatne pri telocvični

OM08 - CVČ, Ul. K. Novackého č. 14 – odberný tím B, zadný vchod

OM16 - ZŠ s MŠ, Malonecpalská č. 37 – odberný tím A, telocvične

OM17 - ZŠ s MŠ, Malonecpalská č. 37 – odberný tím B, telocvične

OM09 - Dom kultúry Malá Lehôtka, Ul. F. Hečku 45, dom kultúry

OM10 - Ciglianska cesta 8, dva prízemné byty

 
Takisto odporúčame v plnej miere využívať školské a firemné testovania, ak ich školy a zamestnávatelia organizujú. Na účel využitia výnimiek Covid automatu nie je potrebné sa testovať cez víkendy, iba dodržať určený počet dní od absolvovania testu.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri