8. september - Svetový deň prvej pomoci11. 9. 2018 09:08

Celkovo 1,25 milióna ľudí ročne. Toľko životov vyhasne za rok vo svete následkom dopravných nehôd. Na Slovensku minulý rok na cestách zahynulo 250 ľudí, 1 127 ich bolo ťažko a 5 757 ľahko zranených. Mnohým z nehôd sa dalo zabrániť, mnohým ľuďom stačilo včas podať prvú pomoc. Poskytnúť by ju mal vedieť každý vodič. Ako ste na tom vy?

Dňa 8. septembra 2018 bol Svetový deň prvej pomoci. Pri tejto príležitosti bude Slovenský Červený kríž, územný spolok Prievidza dňa 14.09.2018 v čase od 09,00 do 13,00 hod. na Námestí slobody v Prievidzi /pred OD Stred/ zabezpečovať ukážky poskytovania prvej pomoci. Široká verejnosť si môže vyskúšať resuscitáciu na resuscitačnom modeli a praktické poskytovanie prvej pomoci na namaskovaných figurantoch.

Odbor dopravnej polície Policajného zboru Slovenskej republiky zaznamenal v roku 2017 na slovenských cestách viac ako 14-tisíc dopravných nehôd.  Viac ako tretina z nich spôsobila následky na živote a zdraví. Mnohé riziká na cestách eliminovať nevieme, no dodržiavaním istých pravidiel sa dá mnohým nehodám vyhnúť. Keď už k nehode dôjde, okamžitým poskytnutím prvej pomoci vieme výrazne zvýšiť šance na prežitie zraneným.

Na tieto aspekty upozorňuje tohtoročný Svetový deň prvej pomoci. Na jej poskytnutie nepotrebujete žiadne povolenie, len trocha cviku a zručnosti. Naučiť sa poskytovať prvú pomoc a v prípade núdze vedieť zachrániť ľudský život môže každý z nás. Bez rozdielu veku, vzdelania, či pohlavia. Pridajte sa k nám a naučte sa život zachraňujúce úkony na kurzoch prvej pomoci SČK.
http://www.redcross.sk/spolky
http://www.redcross.sk/kampane/svetovy_den_prvej_pomoci_2018
Baštrng SEPRP

Zdroj: Štatistiky Ministerstva vnútra SR


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri