Otázky a odpovede


Napíšte nám
 
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek

Archív odpovedí, ktoré Vám môžu pomôcť

Otázok: 21   Strany:
Správ na stranu
 • 16. 12. 2012 23:00

  Chcel by som sa opytat na moznost kupy alebo prenajmu parkovacieho miesta pred svojim panelakom, ci je to mozne a kolko to stoji.
  dakujem.

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  27. 12. 2012 07:56

  Pred bytovým domom je možnosť prenájmu parkovacieho miesta a to nasledovne:
  - Je potrebné podať si žiadosť, ktorú nájdete na stránke mesta Prievidza / obyvateľ / tlačivá a formuláre / odbor UP, SP, výstavby a ŽP / žiadosť o vyhradenie parkovacieho miesta

  - K žiadosti doložiť kópiu technického preukazu osobného auta


  Žiadosť je postúpená na prerokovanie príslušnému Výboru volebného obvodu podľa trvalého bydliska žiadateľa, ktorí posudzujú žiadosť podľa možnosti parkovacích plôch.

  Poplatok je 0,20 Eur/m2/deň, (cca 876,-- Eur/rok)

  S pozdravom oddelenie výstavby


 • 30. 10. 2012 21:38

  Dobrý deň, keďže ma veľmi prekvapil poplatok 3 EUR mesačne za predškoláka v MŠ Športová Prievidza, chcela by som sa informovať na základe čoho bol odsúhlasený, keď podľa Zákona č. 245/2008 Z.z.$ 28, odst. 6 sa tento poplatok za predškoláka neuhrádza?
  ďakujem

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  6. 11. 2012 07:48

  Poplatok 3,- € sa vzťahuje na réžie za stravu. Podľa platného VZN č. 96/2008 v časti VI. bod b) je uvedené :

  Za detského stravníka na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou v školských jedálňach pri MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je za každý mesiac určený príspevok na réžie jednotne : 3,00 € za jedného detského stravníka, 2,00 € za každé ďalšie dieťa, bez ohľadu, koľko dní v mesiaci sa dieťa odstravuje. Príspevok na réžie sa uhrádza aj za dieťa – predškoláka.

  S pozdravom M. Ďureje


 • 29. 7. 2012 01:16

  Dobry vecer,

  Chcel by som sa opytat, planuje sa vymena asfaltoveho povrchu na Ul. Clementisa co je po krizovatku s Ul. Na Karasiny, ci je v oprave zaratany aj asi 200 metrovy usek od tejto krizovatky smerom k sidlu mestskej policie, kedze tento usek je v takom istom ,,katastrofalnom stave ??!!!! Ked sa pred par rokmi opravovala cesta od centra smerom k cintorinu tak pred mestskou policiou bol koniec a oprava pokracovala az od Energetikov smerom k Vcelarskej ul.

  Dakujem za odpoved

  PS. Dufam, ze nebudeme cakat dalsich 15 rokov na opravu 200m useku, to by bola silna kava!!!!

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  2. 8. 2012 08:49

  Dobrý deň, oprava cesty Vl. Clementisa bude realizovaná od križovatky Borová – Clementisa v smere k pivárni v rozsahu cca 1000 m2 komunikácie. Plán ukončenia je 15.9.2012.Na úseku okolo zástavky, MsP sú realizované opravy výtlkov a ešte plánované

  S pozdravom mď


 • 8. 1. 2012 16:15

  Plánuje mesto pred soc poisťovňou zrušiť aspoň niektoré prázdne miesta pre invalidov aby aj tí čo pracujú a platia do systému mohli parkovať pri poisťovni ? Otázka platí aj na miesta pred lekárňou v starom meste.Nie som proti aby sme chránili našich chorých občanov ale tých miest je tam neúmerne veľa.

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  10. 1. 2012 07:39

  V súčasnosti neplánujeme rušiť miesta pre telesne a zdravotne postihnutých. Rovnako budeme pristupovať v celkom meste.

  S pozdravom Michal Ďureje


 • 23. 12. 2011 11:53

  Dobrý deň.
  Chcel by som podať návrh, aby polícia vykonávala večerné kontroly parkovísk pri panelových domoch na sídliskách zapotôčky a nové mesto. Bežne na týchto uliciach parkujú užitkové nákladné vozidlá, ktoré tam nemaju čo robiť.
  Taktiež by ma zaujímalo, či mesto neplánuje rozvoj parkovacích miest na týchto sídliskách. Napríklad na ulici Fándlyho je nevyužitá trávnata plocha medzi cestou a plotom materskej školky, kde by mohli byť ďalšie parkovacie miesta.

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  5. 1. 2012 15:09

  Na základe postúpeného podnetu občana Michal Štefaňák Vám oznamujem, že príslušníci Mestskej polície Prievidza (ďalej MsP) počas výkonu služby vykonávajú kontroly dodržiavania dopravného značenia vyplývajúceho z dopravnej značky B 6 - Zákaz vjazdu nákladných automobilov na sídliskách Zapotôčky a Nové Mesto. V prípade zistenia porušenia uvedeného zákazu zistený priestupok MsP rieši v zmysle zákona č. 372/1990 Zb o priestupkoch. V prípade, že občan má vedomosť o porušovaní takéhoto zákazu vyplývajúceho z uvedenej dopravnej značky môže túto skutočnosť aj anonymne oznámiť na MsP na bezplatné č.t. 159.  Podotýkam, že dopravná značka B 6 - Zákaz vjazdu nákladných automobilov nezakazuje vjazd obytným automobilom a nákladným automobilom s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg.  S pozdravom  Mgr. Ivan Jahodník

  S pozdravom Michal Ďureje


 • 2. 1. 2012 19:57

  Dobrý deň. Viem, že mesto šetrí, kde sa dá, napriek tomu mám návrh: Nebolo by možné pouvažovať nad vytvorením virtuálneho cintorína na internete? Myslím si, že by to uvítali mnohí ľudia, pretože hroby rýchlo pribúdajú... V našom okrese má napr. Nitrica takýto cintorín na celkom slušnej úrovni.
  Ďakujem za odpoveď a v Novom roku Vám želám veľa zdravia, šťastia a dobrých nápadov. MP.

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  3. 1. 2012 09:39

  Ďakujeme za novoročné prianie pani Pastieriková. Taktiež prajeme všetko dobré do nového roku, najmä zdravie a pokoj.
  Jedna z hlavných investícií v roku 2012 sú finančné prostriedky na vybudovanie nového cintoríne pre mesto Prievidza. Nakoľko kapacitne je súčasný cintorín preplnený.
  Ďakujeme za Váš výborný podnet budeme sa ním zaoberať.

  S pozdravom Michal Ďureje


 • 3. 1. 2012 00:00

  Dobry vecer Vam prajem.
  Chcel by som sa opytat, ze ci sa okrem rekonstrukcie ciest v okoli PD budu rekonstruovat aj neake cesty prvej triedy v meste a ci aj mosty kedze ich je par na cestach prvej triedy.
  Dalej by som sa rad dozvedel kedy sa vyriesi situacia na kruhovom pri hypernove,,uz mesto pisalo pred rokom, ze sa uz dohodlo so ZSR aj SSC a stale nic. A nakoniec pan Figel spominal, ze zel. stanica sa zacne revitalizovat a zatial som si nic nevsimol.
  Vopred dakujem za odpovede.

  S Pozdravom
  M. Duris

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  3. 1. 2012 09:36

  obrý deň pán Ďuriš,
  Chcel by som sa opytat, ze ci sa okrem rekonstrukcie ciest v okoli PD budu rekonstruovat aj neake cesty prvej triedy v meste a ci aj mosty kedze ich je par na cestach prvej triedy. Na stretnutí pána Figeľa s vedením mesta bol daný prísľub zo strany ministersva dopravy, že sa budú rekonštruovať cesty prvej triedy- najmä cesta smer Handlová. Viac sa dozvieta na stránke http://www.prievidza.sk/spravodajstvo/v-doprave-sa-lady-pohnu/

  Dalej by som sa rad dozvedel kedy sa vyriesi situacia na kruhovom pri hypernove,,uz mesto pisalo pred rokom, ze sa uz dohodlo so ZSR aj SSC a stale nic.
  Pri kruhovom objazde je situácia problematická. Tento kruhový objazd je na štátnej ceste. Nejde teda o komunikáciu pod správou mesta. Mesto má preto zviazané ruky činnosťou štátnych orgánov.
  A nakoniec pan Figel spominal, ze zel. stanica sa zacne revitalizovat a zatial som si nic nevsimol.
  Rekonštrukcia železničnej stanice začne v prvej časti roku 2012.

  S pozdravom Michal Ďureje


 • 1. 1. 2012 20:09

  Dobrý deň,
  v súvislosti s pripravovaným zavedením spoplatnenia parkovacích miest v centre mesta, by ma zaujímalo, aké možnosti budú mať obyvatelia bývajúci v centre pre svojich príbuzných, ktorí prídu na návštevu a potrebujú zaparkovať svoje autá. Je predsa neúnosné, aby naší príbuzní museli platiť poplatky za parkovanie, ktoré sa môžu pri dlhšej návšteve vyšplhať na dosť vysokú sumu. Tiež by ma zaujímalo, aké výhody bude poskytovať rezidentská karta, ktorú si budeme musieť zakúpiť, lebo oproti obyvateľom iných častí mesta, ktorí si takéto karty na parkovanie pred svojimi domami nemusia zakúpiť, pôsobí diskriminujúco.

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  3. 1. 2012 08:46

  Parkovanie bude spoplatnené iba v pracovných dňoch do 16 tej hodiny. V tomto čase budú spoplatnení všetci návštevníci centra. Pre dlhodobé parkovanie bude k dispozícii parkovisko na Dlhej ulici, kde bude celodenné státie iba za 2,80€

  Výhodou rezidentskej karty bude, že jej držiteľ bude mať v rámci jej, viacmenej symbolickej ceny, celoročne parkovanie v príslušnom rezidentskom pásme bez ďalších poplatkov, oproti obyvateľom iných častí mesta, ktorí si za parkovanie v centre budú platiť. Vzhľadom k dobe spoplatnenia, t.j. pracovné dni 7,00 – 16,00, bude rezidentská karta potrebná iba pre obyvateľov, ktorí budú vo svojom rezidentskom pásme potrebovať parkovať v tomto čase.

  Výhodou pre obyvateľov dotknutej zóny bude aj to, že akumulované financie budú využívané aj na dobudovanie parkovacích kapacít v blízkosti obývaných zón, teda sa zlepšia možnosti ich parkovania. Sme jedno z posledných okresných miest na Slovensku, ktoré sa kvôli rýchlo sa zhoršujúcej situácii v oblasti statickej dopravy, rozhodlo pristúpiť k jej regulácii spoplatnením. Otázka možnej diskriminácie bola v tomto ohľade riešená už v desiatkach prípadov z iných miest a nikde sa nepotvrdila.

  Viac sa dozviete po spustení internetovej stránky www.parkovanieprievidza.sk

  S pozdravom Michal Ďureje


 • 13. 11. 2011 21:30

  Kto má na starosti údržbu a opravu pouličných lámp v meste Prievidza, konkrétne v lokalite sídliska Zapotôčky? Chcela by som nahlásiť opravu jedného kandelábra na podnet suseda, ktorý si myslí, že keď som manželkou vchodového dôverníka, patrí to do našej kompetencie. Ja si to síce nemyslím, ale v záujme dobrých susedských vzťahov zisťujem, čo sa dá.Ďakujem Vám a pozdravujem. BG.

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  14. 11. 2011 09:34

  Osvetlenie zabezpečuje mestská spoločnosť UNIPA. Vašu požiadavku som nahlásil, aby táto chyba mohla byť v čo najskoršom čase odstránená.

  S pozdravom Michal Ďureje


 • 13. 11. 2011 15:34

  Dobrý deň. Chcel by som reagovať na mestský rozhlas. Keď začujem ten nekvalitný, strašný, staromódny zvuk (resp. hluk) z reproduktorov, hanbím sa za to, že som Prievidžan. Ešte som ani nepočul kladnú reakciu na rozhlas - po prvé - v niektorých častiach mesta ho vôbec nie je počuť (čomu sa iba teším) a po druhé - v niektorých častiach mesta je ho počuť až veľmi - je to nepríjemné, iritujúce a bolí z toho hlava. Prosím, zrušte ho - je to hanba Prievidze. Rozhlas vôbec neplní svoju funkciu.

  zobraziť odpoveď

  Naša odpoveď

  14. 11. 2011 09:32

  Dnes o 13.00 prehodnocuje masmediálna rada periodicitu vysielania v mestskom rozhlase. Rozhlas síce úplne zrušený nebude. Ale v krátkej budúcnosti bude minimalizované jeho vysielanie.

  S pozdravom Michal Ďureje


Otázok: 21   Strany:
Správ na stranu