Program FK 93


1. 2. - 22. 2. 2018

1. február 2018/ DK Prievidza

Dvojitý milenec
1. február 2018 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza


Franc., Bel., 2017, 107 min
Réžia: Francois Ozon
Chloé, mladá krehká žena so sklonmi k depresiám, začne dochádzať na psychoterapiu a bezhlavo sa zamiluje do svojho psychológa Paula. Potom, čo milenci začnú spolu žiť, začne Chloé zisťovať, že v Paulovej minulosti niečo nehrá, až objaví existenciu jeho jednovaječného dvojčaťa. Prečo Paul pred všetkými skrýva, že má brata? Aké dávne tajomstvo ich spája a rozdeľuje? A ide skutočne o dvojča, alebo len o premyslenú lož, ktorou sa Paul snaží zakryť druhý život svojho temnejšieho ja?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Svadba
8. február 2018 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza


Franc., Bel., Pakistan, Lux., 2016, 98 min
Réžia: Stephan Streker
Osemnásťročná belgická Pakistanka Zahira si je veľmi blízka so všetkými členmi svojej rodiny až do dňa, keď ju začnú nútiť do tradičného sobáša. Mladé dievča sa nachádza medzi požiadavkami rodičov, svojím západným spôsobom života a túžbou po slobode a preto sa spolieha na pomoc svojho dôverníka, staršieho brata Amira.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Vábenie výšok
15. február 2018 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza


Slov., 2017, 105 min
Réžia: Pavol Barabáš
Himaláje - najvyššie hory našej planéty. Pre niekoho len čísla v štatistike a miesto na mape. Pre iných náročné výzvy. Muž, ktorý stál ako prvý na Evereste, v tom má jasno: "Mierte vysoko, v ľahkom víťazstve je málo statočnosti." Víťazstvá a prehry však oddeľuje tenká čiara. Slovenské horolezectvo v 80. rokoch prežívalo na osemtisícových štítoch hviezdne hodiny. Niektoré z úspechov boli zaplatené životom. Dokumentárny film Vábenie výšok mapuje vývoj slovenského himalájskeho dobrodružstva od jeho počiatkov až po prelomové udalosti na Mount Evereste, ktoré vyvrcholili v tragické okamihy slovenského horolezectva.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Chlapi neplačú
22. február 2018 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza


Bosna a Hercegovina, Slovinsko, Chorvatsko, Nem., 2017, 98 min
Réžia: Alen Drljevič
V opustenom horskom hoteli, ktorý dnes už iba naznačuje dobu svojej zašlej slávy a luxusu, prebieha psychologický experiment. Na jednom mieste sa stretne osem dobrovoľníkov z radov vojnových veteránov, zastupujúcich rôzne národnosti a etniká bývalej Juhoslávie, aby tu podstúpili spoločnú terapiu. V atmosfére obrovského prázdneho hotela vyplávajú na povrch tie najhlbšie rany minulosti, zasadené rodinou či vojnové skúsenosti. Či už boli účastníci priamymi aktérmi alebo iba svedkami vojnových zločinov, ktoré v 90. rokoch zvrásnili spoločný štát, ich dozvuky žijú v ich mysliach ďalej a ťažko možno od nich očakávať vzájomné súznenie.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)