Program FK 93 marec


2. 3. - 30. 3. 2017

2.-30. marec   2017/ DK Prievidza


Program Filmového klubu FK ´93 Prievidza na mesiac marec 2017:
2. marec 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Realita
Franc. – Bel. - USA, 2014, 87 min
Réžia: Quentin Dupieux
Nesmelému filmárovi Jasonovi (Alain Chabat) sa môže splniť sen. Bohatý producent Bob Marshall súhlasí, že zafinancuje jeho hororový film. S jedinou podmienkou: Jason má 48 hodín na to, aby objavil najlepší výkrik v histórii filmu. Jeho hľadanie sa však postupne mení na nočnú moru... Osobitý režisér Quentin Dupieux naplnil Realitu absurdným humorom, snovými pasážami i hudbou Philipa Glassa.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
23. marec 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Baba z ľadu
Česko, 2017, 106 min
Réžia: Bohdan Sláma
Po stretnutí s otužilcom Broňom (Pavel Nový) začína ovdovelá Hana (Zuzana Kronerová) pozvoľna meniť svoj stereotypný život, ktorý sa doteraz točil výhradne okolo jej synov (Marek Daniel, Václav Neužil), neviest (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnúčat. Zatiaľ čo šesťdesiatnička Hana prežíva love story, tradičné víkendové obedy v rodinnej vile strácajú na ideálnosti a postupne vypláva na povrch, že každý z hrdinov má nejaké tajomstvo. Haniným nečakaným spojencom sa stáva vnuk Ivanko, ktorý si zamiloval nielen svojrázneho Broňa, ale aj jeho sliepku Adelu a otužileckú komunitu na brehu Vltavy. Príbeh odkrývajúci neľahké vzťahy medzi tromi generáciami prináša nádej, že život možno vziať do vlastných rúk v akomkoľvek veku.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
30. marec 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Trvalá dovolenka
USA, 1980, 75 min
Réžia: Jim Jarmusch
Debut amerického nezávislého režiséra Jima Jarmuscha je portrétom mladíka menom Aloysious Christopher Parker, inak známeho ako Allie. Allie žije svoj život na ceste od jedného miesta a človeka k inému človeku a miestu. Ľudia, s ktorými sa stretáva, sú pre neho ako izby, v ktorých strávil čas. Keď ich prebáda a neskrývajú už žiadne nové tajomstvá, musí sa pohnúť ďalej. Je vlastne dobrovoľne vykoreneným beatnikom, pre ktorého sa cesta stala cieľom. A keď ho cesta opäť zavolá, neváha počúvnuť jej hlas aj spoza Atlantiku. Režisérovi Jimovi Jarmuschovi sa na malej ploche a takmer bez príbehu podarilo skvelo zachytiť atmosféru života na ceste, života, ktorý vzdoruje organizovanému poriadku a pragmatizmu moderného sveta a ktorý si kdesi uprostred zaľudnenej prázdnoty veľkomesta dokáže vytvoriť svoj vlastný svet. Na MFF Mannheim-Heidelberg získal film Cenu Josefa von Sternberga.
Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)