Program FK´93 jún


1. 6. - 28. 6. 2017

1. - 28. jún 2017/ DK Prievidza

Program Filmového klubu FK ´93 Prievidza na mesiac jún 2017:
1. jún 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Červená korytnačka
Franc., Jap. Bel., 2016, 80 min
Réžia: Michaël Dudok de Wit
Príbeh stroskotanca na tropickom ostrove, obývanom korytnačkami, krabmi a vtákmi, je zároveň univerzálnym príbehom všetkých zásadných okamžikov v živote človeka. O sebapoznaní, láske, rodičovstve i striedaní generácií hovorí oscarový režisér Michaël Dudok de Wit bez slov, len s pomocou priemyselne dokonalej animácie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
7. jún 2017 (STREDA!!!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Šialene šťastná
Tal., Franc., 2016, 116 min
Réžia: Paolo Virzi
Beatrice je ukecaná klamárka a samozvaná miliardárka, ktorá rada verí tomu, že sa pozná so všetkými dôležitými ľuďmi. Donatella je oproti nej potetovaná tichá introvertka, ktorá v sebe skrýva ťaživé tajomstvo. Obidve ženy sú pacientkami modernej, ale stráženej psychiatrickej kliniky a postupne sa medzi nimi vyvinie silné priateľstvo. Spoločne potom z liečebne utečú a snažia sa vo svete vonku počas svojej bláznivej cesty nájsť šťastie, ktoré obidve stratili...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
15. jún 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Rádio Dreams
USA, 2016, 91 min
Réžia: Babak Jalali
Hamid (Mohsen Namjoo) sa rozhodne pre odchod do Spojených štátov, aby si splnil svoj americký sen a mohol sa venovať kariére spisovateľa. Namiesto toho ale skončí v malom iránskom rádiu a svoje umelecké ambície si napĺňa prostredníctvom ezoterických relácií, ktoré pripravuje pre svojich poslucháčov. Majitelia stanice sa medzitým snažia zarobiť peniaze na jedinej Hamidovej relácii, v ktorej našli komerčný potenciál. Tým je jeho plán usporiadať v štúdiu spoločnú živú jam session kapely Kabul Dreams a ich celoživotného idolu Metalliky. Výsledný konflikt medzi umeleckou integritou a prízemnou komerciou prináša humor i dôvod k zamysleniu, keď sledujeme Hamida, ako sa snaží nájsť rovnováhu medzi svojimi ambíciami a morálnymi zásadami.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
22. jún 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Muž menom Ove
Švédsko, 2015, 116 min
Réžia: Hannes Holm
Ove je tvrdohlavý a výbušný dudroš, ktorý pohŕda všetkými okolo a dáva im to jasne najavo. Bývalý predseda družstva vlastníkov, ktorému nedávno zomrela milovaná žena Sonja, teraz terorizuje susedov ako samozvaný strážca poriadku. Zvrat v jeho životnej rutine nastáva s príchodom jeho nových susedov, mladej pakistanskej rodiny, ktorých životný štýl sa mu spočiatku prieči. Keď omylom havarujú autom do Oveho poštovej schránky, spustí sa tým reťazec nečakaných udalostí.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
28. jún 2017 (STREDA!!!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Tajomný vlak
USA, Jap., 1989, 113 min
Réžia: Jim Jarmusch
Tri poviedky odohrávajúce sa v meste, ktoré preslávil spevák Elvis Presley.
Dej svojho ďalšieho celovečerného filmu režisér Jim Jarmusch umiestnil do Mephisu, do rodiska známeho speváka Elvisa Presleyho. Tu sa odohrávajú tri tragikomické poviedky a obrazovo tvoria vagóny rovnakého vlaku. Prvá je o mladom manželskom páre z Japonska, dvojica prišla za rockenrolovými hrdinami a eště si naplánovala návštevu v Gracelande. V druhej časti Talianka Lousia čaká na lietadlo, ktoré jej má odviesť rakvu s mŕtvym manželom späť do Ríma, všetko sa ale skomplikuje. Posledná poviedka hovorí o skupinke nočných výtržníkov, ktorí sa uchýlia do rovnakého hotelu... Vtipné a nezvyklé je zobrazenie mesta očami cudzincov, spojitosti medzi jednotlivými poviedkami sú vyjavované postupne, z rôznych pohľadov. Nezávislý filmový tvorca tiež akoby bol fascinovaný vytváraním súvislostí medzi rôznymi prvkami rozprávania, a tak „prestrieda" hneď niekoľko žánrov, od nekonvenčnej varianty na romantickú komédiu,duchovný príbeh až po svojrázny kriminálny thriller.
Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)