Filmový klub 93- program máj 2022


3. 5. - 31. 5. 2022

DK Prievidza

Program Filmového klubu FK ´93 Prievidza na mesiac máj 2022:
3. máj 2022 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Najhorší človek na svete
Nórsko, 2021, 121 min
Réžia: Joachim Trier
Čoskoro tridsaťročná Julie stále hľadá svoje miesto vo svete a experimentuje, zatiaľ čo jej starší priateľ Aksel by sa rád usadil a začal novú životnú etapu. Veci sa skomplikujú, keď zvedavá Julia prenikne na večierok, na ktorom stretne mladého a okúzľujúceho Eivinda… Film na pomedzí drámy a komédie rozpráva vtipne, pravdivo a s citom o vzťahoch a živote v čase, keď môžeme mať takmer nekonečné možnosti, a napriek tomu si pripadať ako najhorší človek na svete. (ASFK)

10. máj 2022 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Oceľové dámy
Fínsko, 2020, 92 min
Réžia: Pamela Tola

Road-movie, v ktorej vek už nie je ani číslo. Sedemdesiatpäťročná Inkeri udrela svojho muža Tapia panvicou a chcela by ho pochovať v záhrade. Aj pri očakávaní života vo väzení je ešte vždy čas žiť – konečne. Inkeri musí ihneď odísť, hoci už teraz je neskoro. Cestovanie po Fínsku je plné šarmantných stopárov, spomienok a hriešneho tanca. Keď Inkeri narazí na svoje zápisky zo študentských čias, nájde v nich Eina, svoju lásku z mladosti, čo jej pripomenie jej sny, neskôr potlačené patriarchálnym sobášom. Inkeri musí urobiť najväčšie rozhodnutie týkajúce sa zvyšku jej života, vybrať si medzi šťastím a spoločenskými konvenciami. (Film Europe)

17. máj 2022 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Nekonečné leto
Švédsko, 2015, 103 min
Réžia: Andreas Öhman
Nekonečné leto je road-movie plná snov, lásky a bezprávia. Keď sa jednej noci v Štokholme stretnú Isak a Em, nechajú všetko za sebou a vydajú sa na road-trip lesmi severného Švédska. Peniaze sa im čoskoro minú a oni sú nútení páchať zločiny, aby prežili. To, čo sa začalo ako bláznivé dobrodružstvo, sa čoskoro mení na nebezpečnú hru. Napokon dosiahnu bod, keď už niet cesty späť. (Film Europe)

24. máj 2022 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Divoch
Dánsko, 2021, 104 min
Réžia: Thomas Daneskov
Martin v zúfalej snahe prekonať krízu stredného veku uteká od spoločnosti, aby mohol žiť v lese. Zaobstará si luk a jaskynný outfit, ale pravda je taká, že v prežití nestojí za nič. Jedného dňa stretne Musu, drogového dílera, ktorý je zranený a na úteku. V nádeji, že uniknú mnohým problémom, sa toto excentrické duo vydáva na hektickú jazdu cez fjordy. Prenasleduje ich miestna polícia, rozzúrený Viking, násilníci a v neposlednom rade Martinova rodina. (Severská filmová lekce SCANDI)

31. máj 2022 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Ninjababy
Nórsko, 2021, 103 min
Réžia: Yngvild Sve Flikke
Keď Rakel (23) dosť neskoro, v šiestom mesiaci, zistí, že je tehotná po nie až takej romantickej jednorazovke, jej svet sa mení. Jej priateľ, ktorý nie je otcom, je v pohode s tým, že Rakel čaká dieťa. Ale tá vôbec nie je pripravená stať sa matkou. Keďže potrat už nie je možný, jedinou možnosťou je adopcia. A práve vtedy sa objaví Ninjababy, animovaná postavička, ktorá robí Rakel z každodenného života peklo. Vyštverá sa z jej poznámkového bloku a skočí jej do čajovej šálky, odkiaľ jej stále pripomína, aká je otrasná. (Film Europe)

Vstupné: 3,00 € (ZŤP a seniori s preukazom FK), 4,00 € (študenti a člen FK), 5,00 € (ostatní)